1945
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 43 Görüntülenme

1945

Yayın tarihi: 1 Kasım 2017 (ABD)
Yönetmen: Ferenc Török
Film müziğinin bestecisi: Tibor Szemző
Bilet gişesi: 504.016 USD
Senaryo: Ferenc Török, Gábor T. Szántó Ferenc Török'in 1945'i, Rus askerini özgürleştiren İkinci Dünya Savaşı'nın sonunda geriye dönük bir Macar köyünde gerçekleşiyor. Gábor T. Szántó'nun “Homecoming” adlı kısa hikayesine dayanan ve 1945'te siyah-beyaza çekilerek, özgün bir şekilde dikkat çeken 1945'te insan ahlakı ve davranışları üzerinde duruldu. Bu çalışmayı güçlendirmek için iki kişi kategorisi yan yana getirilmiştir: onların yoksul kasaba mezarı István liderliğindeki yoksul, az eğitimli kırsal topluluk ve şehre trenle gelen iki sessiz Yahudi yabancı. Resmi olarak siyah kaplı Yahudi baba ve oğul, iki mühürlü sandığını belirsiz bir yere taşımak için tren istasyonunda bir araba kiralıyorlar. Arabanın arkasından yürümeyi seçiyorlar ve kamera sık sık onlara dönüyor, şehre giden toprak yol boyunca sessiz, onurlu yürüyüşlerini tekrarlıyor. Tersine, onları bekleyen köylüler zaten bir panik içinde - Yahudiler onlar ve ne için geliyorlar? Yabancılar hakkında hiçbir şey bilmemek - istasyon müdürünün kendi gövdelerinin parfüm içerdiği hızlı yayılımı dışında - köylüler kendi geleceklerinin tehlikede olduğu sonucuna varıyorlar. Holokost sırasında Yahudi komşularına neler olduğu hakkında bireysel ve toplu suçluluklarından dolayı kaderlerini taklit ediyorlar. Suçlulukları, Yahudilerin sınır dışı edilmesindeki rollerinin ziyaretçilerin gelişini açıklayabileceğini belirtir. Holokost sırasında Yahudi komşularına neler olduğu hakkında bireysel ve toplu suçluluklarından dolayı kaderlerini taklit ediyorlar. Suçlulukları, Yahudilerin sınır dışı edilmesindeki rollerinin ziyaretçilerin gelişini açıklayabileceğini belirtir. Holokost sırasında Yahudi komşularına neler olduğu hakkında bireysel ve toplu suçluluklarından dolayı kaderlerini taklit ediyorlar. Suçlulukları, Yahudilerin sınır dışı edilmesindeki rollerinin ziyaretçilerin gelişini açıklayabileceğini belirtir.

Kasabaların kargaşası ve genellikle birbirleriyle kötü ilişkileri, sessiz yürüyüşçülerin aksine, iki dünyanın sinematografisi de tersine: herkesin savaş zamanı ihanetlerini ve yasadışı mülkiyeti de dahil olmak üzere herkesin başkalarının işini bildiği köyün merkezindeki boş doğal peyzaj Yahudi mülkünün Film, insan suçluluğunun nasıl bastırılamayacağı konusunu ele alıyor, aksine, en ufak bir provokasyonla, genellikle daha fazla yalanla savunmacı bir şekilde patlak veriyor ve çeşitli türlerin tahrip edilmesine neden oluyor. Suçlu partilerin bazıları vicdan azabı, diğerleri değil, ama her iki şekilde de, suçlulukları korkunç ve korkunç sonuçlar doğurur.

Yayadaki sessiz hacılar, bu köy kaosunun hiçbir yerini hedeflerine doğru ilerlerken kasabadan geçerken görmez ve duymazlar. Düz taşımacılık, onlardan pencerelere bakan ya da ihanetlerini kanıtlamak ya da yanlış şekilde miras kalan değerli eşyalarını gizlemek için yarışan muhaliflerinin aksine, onur ve onur taşır. Geri dönen Yahudilerin, köylülere bir araba kiralamak dışında köylülerle iletişim kurmaları gerekmiyor. Köylüler onlar için görünmez; Ahlaki varlıklar olarak yoklar. István'ın el sıkışmasının bile ikiyüzlülüğünün kanıtı.

Son olarak, köylülerin paniği kırılma noktasına geldi ve István liderliğindeyken hedeflerine ulaşan Yahudilere gittiler ve ne için geldiklerini sordular. Köylülerin suçu ve kaderlerinin cevapları olmalı.

Sonradan öğrendikleri, hakikatin aydınlanmamış kafalarına girip girmediği, baba ve oğlunun köylülere bu kadar rahatsızlık duydukları maddi varlıklardan çok daha derin bir şey için geldikleridir. Köylüler 1940'ların başlarında Yahudileri umursamadılar ve şimdi umursamıyorlar - kaygıları kendi güvenlikleri ve rahatlıkları ile ilgili - çocuklara ve ailelere, onların komşularına ve arkadaşlarına, onların öldürülmesine yardım ettikleri pahasına . Kalbinde, ders, köylüler üzerinde kaybolmuş olsa da, kendi başına bir ders olan 1945, izleyicileri Elemér Ragályi ve Péter Rudolf'un István, Dóra Sztarenki Kisrózsi'nin karısı olarak iyi davrandığı köylülerle ince sinemaseverlere ve József Szarvas, Bay Kustár. Iván Angelus ve Marcell Nagy Sámuels, baba ve oğulları oynuyorlar. 1945 2017 hd film izle

Bir önce yayımladığımız filminide izlemenizi tavsiye ederiz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  1945

  Yayın Tarihi:

  01 Kasım 2017

  Senaryo:

  Gábor T. Szántó, Ferenc Török, Krisztina Esztergályos

  Ödüller:

  1 ödül & 4 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  1945