Ateşle Oynayanlar 2015 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.1 IMDB Puanı 24 Görüntülenme

Ateşle Oynayanlar 2015 izle

Karanlıktan tekrar selamlar. Hepimiz iyi günler ve kötüyüz. Bazen yatmadan enerjik bir şekilde sıçrar, diğer günlerde enerjiyi kapakları itmek için toplayacağız. İki kutuplu olanlar için, tepeler ve vadiler sadece çocuk oyuncağıdır. "Yukarı" çıktıklarında, çoğunlukla çılgın yaratıcılık ve hiper enerjiyle doludurlar. "Aşağı" olduğunda hayatın bir amacı yoktur ve en basit günlük eylemler imkansız sayılır. İlaç tedavisi, "normal" için tek umudunu oluşturuyor gibi görünüyor.

Yazar-yönetmen-editör-besteci Paul Dalio, hikayenin çoğunun doğrudan yaşamından geldiğini ve Carla ile Marco'nun çoğunu taşıdığını itiraf ediyor. Katie Holmes, Carla ve Luke Kirby'yi oynuyor (Take This Waltz, 2011) Marco'yı oynuyor; psikiyatri hastanesinde (McMurphy ve Şef'i saymazsak) ekrandaki buluşmalarla ilgili birkaç kişiden biri. Sarkaç sallandığında, Carla çılgınca şiiri doğaya ve hislere dayalı olarak tarar. Marco da bir şair - rap türüdür - ama yükselişe geçen enerjiye ve ruha daha fazla bağımlı görünüyor.

Film gerçekten bir-iki-birinde ... yıldız geçişli bir aşk hikayesi ve tedavide yorum (medikasyon yapmak ya da ilaçlamamak için - bu soru). Klinik psikolog Kay Redfield Jamison'ın yazıları ve eseri burada hayati bir rol oynamaktadır ve kendisi bile kritik bir sahnede kendini göstermektedir. Carla gerçekten doğruyu elde etmek ister, özellikle de hamile olduğunu keşfettiğinde. Öte yandan Marco, hayatını, ilaç kullanmadığı zaman daha ilginç ve ilginç bulduğu için, "yüksek" seviyesini korumaya çalışarak zamanının çoğunu harcıyor. Marco birçok kuşkulu iki kutuplu tipin geçmişini, büyüklüğün yakın olduğunun bir kanıtı olarak kullanıyor - Emily Dickinson, Çaykovski ve Van Gogh.

Bradley Cooper, Gümüş Yüzyıl Çalma Kitapçığındaki iki kutuplu rolü için aday gösterilen Oscar'dı ve her iki film de ailelerin yüz yüze kaldığı zorluklara dikkat ediyor. Carla'nın aileleri Christine Lahti ve Bruce Altman tarafından oynanırken, Griffin Dunne Marco'nun babasıdır. En iyi niyetler genelde sefil bir şekilde başarısız olur ve tüm partileri hayal kırıklığına uğratır ve duygusal açıdan dağılırlar. Film, bir dertli bir şey normal bir hayata yaklaşırken yaşamak istiyorsa ilacın tek gerçek umudunun argümanı gibi görünüyor ve bu ilaçların kişiliği ne de yaratıcılığı olumsuz etkilemeyeceğini belirttiği Jamison'ın belirttiği gibi.

Katie Holmes 2000 yılı Pieces of Nisan'dan bu yana yaptığı en iyi çalışmayı sunuyor. Elbette, orada karışık bir "evlilik" karışıp kaldı. Bu rol, derin bir karakterin çekirdeğini bulma yeteneğine sahip olduğunu hatırlatıyor. Tekrar hoşgeldiniz. Spike Lee burada bir Yapımcı olarak listeleniyor ve Bay Dalio, NYU Sinema Okulu profesörü olan Lee'nin kendisini bu acıyı keşfetmeye teşvik ettiğini söyledi. Dalio'nun karısı Kristina Nikolova, Alexander Stanishev ile görüntü yönetmeni görevlerini paylaştı.

Daha önce "Mania Days" başlıklı film bize bi-kutup olma aşırılığını göstermenin yanı sıra tıbbi alanda veya ailesel destek ekibinin bir parçası olmaktan kaynaklanan zorlukları iyi gösteriyor.

Bir önce yayımladığımız filminide izlemenizi tavsiye ederiz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Touched with Fire

  Yayın Tarihi:

  2017-05-10

  Senaryo:

  Paul Dalio

  Ödüller:

  2 ödül

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Ateşle Oynayanlar 2015 izle