Batman v Superman Adaletin Şafağı – Batman v Superman: Dawn of Justice
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.6 IMDB Puanı 93 Görüntülenme

Batman v Superman Adaletin Şafağı – Batman v Superman: Dawn of Justice

FİLMİN HİKAYESİ : Amerika'nın en ünlü iki çizgi roman kahramanı tamamen eşsiz bir şey. Yaşlı ve yorgun olan saldırgan ve acımasız bir Batman. Filmin dünyadaki bir kahraman ve kötü adam olma baskısı ile uğraşmak zorunda olan hassas ve ayrılmış bir Süpermen (“Ölüler Günü” sahnesi olarak bilinen filmdeki bir montajda görüldüğü gibi). Filmin ana antagonisti Lex Luthor'dur. Ayrıca karakter üzerinde yeni, daha genç ve daha psikotik olan bir kimdir. Hesaplanmış, ama çok çekici ve esprili bir görünüm tutar.

Bu filmdeki ortak bir şikayet, arsa ve karakterlerin “dağınık” ve iyi karakterize edilmemesidir. Fakat daha derinlemesine bir bakış açısıyla, gerçekçi bir durumda, Bruce Wayne 20 yıl süren savaş suçundan sonra (10 yaşında ebeveynlerinin ölümünden sonra) büyük bir saldırganlık ve korku geliştirir. Clark Kent mantıklı bir şekilde Mücadeleden sonra dünyayı kurtarmak için seçim yapmamasına rağmen, Steel of Man'in sonundaki mücadeleyi takiben Metropolis'e zarar verdiğinden dolayı suçluluk duyuyor. İki süper insan benzeri figürle (Superman ve Zod.) Kollateral hasar kaçınılmaz olacaktır.

Bu filmdeki performanslar sadece iyi yazılmış karakterlere eklenir. Ben Affleck bize Batman'in kostümden pürüzsüz ve cesur ve ham olan cazip bir yorumunu veriyor. Henry Cavil bize nüanslı bir Süpermen veriyor ve Affleck gibi bir kelimeyi söylemeden zaman zaman çok duygu gösteriyor. Jesse Rosenberg bize mizahi ama gizemli bir performans veriyor, onun da onu yarattığı canavara dönüştü, aynı zamanda da yüz ifadeleriyle değil, sözleriyle de çok fazla gösteriyordu.

Bu film için de oldukça yaygın olan bir şikayet sinematografi ve görsel efektlerdir. Bu açıdan filmin seçkin seçimleri, aslında filmin atmosferi için oldukça uygun. Karanlık, renk ve stilistik görsel efekt duygusuyla (bir çizgi roman filmi olduğu için.)

Bu filmdeki müzik her şey kadar önemlidir. Bu, Superman'ın görkemli doğasını, Bruce Wayne ve Batman'ın karanlık doğasını ve Lex Luthor'un bağlayıcı doğasını gerçekten hissetmenizi sağlar. Ve Wonder Woman için kendini en son DC filmine kadar takip eden motif.

Filmler kutuplaşıyor, ama aklımda BRILLIANT yönetmen Zack Snyder vizyonunu filme çekiyor. Stanley Kubrick'in süper kahramanları sevmesiyle yapacağı film gibi hissediyor. Burada ima edilen, ancak doğrudan söze dökülmeyen, burada ortaya çıkan, derinlik ve farklı görünümlerde keşfedilecek ayrıntılara yer verdiği için.

Sonuç olarak, bu film açık bir zihinle görüldüğü zaman, neredeyse tüm seviyelerde derinlik ve ayrıntıyla dolu. Yüzey seviyesi entrikasından çok daha fazlası.


Bize destek olmak için izlediğiniz bu filmi sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Film izlerken videonun hemen üstünde bulunan paylaş butonuyla ister twiitter hesabınızda ister facebook hesabınızda paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. İzlediğiniz filme olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum yaparak açıklayabilir ve böylelikle ''film acaba nasılmış'' diye düşünen insanlara ön bilgide bulunabilirsiniz. Bir önceki eklediğimiz filme göz atabilirsiniz. FullHdFilmizlei.com iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Batman v Superman: Dawn of Justice

  Yayın Tarihi:

  25 Mart 2016

  Senaryo:

  Chris Terrio, David S. Goyer, Bob Kane, Bill Finger, Jerry Siegel, Joe Shuster, William Moulton Marston

  Ödüller:

  14 ödül & 30 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Batman v Superman Adaletin Şafağı – Batman v Superman: Dawn of Justice