First Reformed 2017 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.5 IMDB Puanı 13 Görüntülenme

First Reformed 2017 izle

Bir filmin, ağır anlatı ve basit fikirli zihniyetiyle beni ağırlaştırması çok sıra dışı ama bu beni yıllardır gördüğüm diğer filmlerden First Reformed izle daha fazla çekti. Emin olmak gerekirse, bu film radikal ideolojisini hemen benimsememektedir. Kasıtlı olarak, hemen hemen pekmez gibi bir tempoda başlıyor, ama sonra aniden derinden ve endişe verici bir şekilde bir şeye dönüşüyor, bu yüzden asla unutmayacağım ama iyi bir şekilde değil.

Yönetmen Paul Schrader bize, oğlunu Irak'ta kaybeden ve o zamandan beri duygusal yaralarla baş etmek zorunda kalan Rahip Toller'in (Ethan Hawke'nin acımasız haysiyeti ile oynanan) hikayesini anlatıyor. Evliliği harabelerde. New York'taki görkemli eski kilisesi tarihi bir dönüm noktasıdır, ancak yerel toplumda daha fazla kilo alan daha modern, daha büyük bir cemaatin gölgesinde yaşamaktadır. First Reformed hd izleHawke'nin karakteri, küçük kilisesinde sorunlu bir çevre aktivisti olan genç bir çiftle tanışır.

Bu ham dramanın inanç kaybıyla ilgili olduğu, ancak tekil probleminin, olayın gerçekleştirdiği uçsuz bucaksızlık için gerekli olan karakter gelişiminin yok oluşudur. Filmin, Hawke'nin karakteri ile ne kadar az bağlantı kurabildiğimiz göz önüne alındığında, üstü örtülü bir saçmalığa dönüşmesi garanti edilmiyor. First Reformed full izleHayatının elbette problemleri var, ama onun ruhu bir şekilde (seslendirme günlüğüne rağmen, daha az değil) bir şekilde kabul edilemez ve bu yüzden aşağıdakiler açıklanamaz. Nihai motifleri çıldırtıcı bir şekilde opaktır. İdeolojik dönüşüm tutarlı bir temelden yoksundur ve bu yüzden parmak uçları ile bile hiçbir zaman güvenilirliğe dokunmaz. Filmin vardiyası çok ani oldu ve sonunda kafamı titriyordum, hikâyenin, daha iyi bir sözcüğün yokluğu için nasıl çöktüğünü merak ediyordum. Gelecek vaat eden başlangıçlar, kredilerin yuvarlandığı yıllar önce hissettim.

Doğru yaklaşım ve daha ince, nüanslı bakış açısı ile bu film bir klasik olabilirdi. Bunun yerine, eğitimli bir dinleyici kitlesini tatmin etmeyecek bir karikatür propagandası haline gelir. Tavsiye edilmez. Bu filmin övgüsünü anladığımdan ve yorumumun politik bir tepki olarak yorumlanabileceğinden pişmanımdan emin değilim. Yapıcı (lar) ın inançlarına sahip olup olmadığımı iyi bir film olarak alkışlayacağım. Mermi noktalarında düşünüyorum, bu yüzden Pros & Eksileri hakkındaki görüşlerim. First Reformed türkçe altyazılı izle Artıları
Katı çerçeveleme, çekim ve set tasarımı. Kilisenin ilk atışından bisiklet sahnesine, minimalist mobilyalarına, mega kilisenin boşluğuna, görsel olarak her şeyi hissettim (barring sfx) sağlam ve güzeldi
Öncül umut verici
Eksileri
Reverend'in yolculuğu ve destekleyici arsa arasındaki tutarsızlık: Filmdeki ana karakterin atladığı sıçramalar, sunulan çizim ve karakter arka planıyla çelişir. First Reformed izle bir Dram filmleri arasında izlenebilir bir filmdir. Bence, fanatik aşırılığa karşı savunmasız olanlara, söz konusu kendi kendini yok etme ve başkalarını yok etmeye istekli olma gibi kolay ve sığ bir geçişi temsil etmenin bir zararı olduğunu düşünüyorum. Bu hala incelenmekte olan bir konudur (NY Times 5/31/18), ancak bu film, bir fanatik yaratmak için makul bir modelin, bir çocuğu kaybetmiş, seminere katılan, 46 yaşında bir beyaz boşanma yaratmak olduğunu ileri sürecektir. küçük kilise ve kanser olabileceğinden şüpheleniyor. Bir genç, çevresel fanatik ve patlama ile bir danışma oturumu ekleyin: intihar bombacısı. Bu, olası bir demografik mi?
Fırlatılan fırsatlar: Sunulan yeraltı demiryolu bağı ve "hediyelik eşya dükkanı kilisesi", güçlü fırsatların kaçırılmaması gereken uzantılardı.
Sığ ruhsal platitudes: Bu film, yeryüzüne nasıl davrandığımıza dair sorumluluk olarak manevi / Hıristiyan katılımı olarak değerlendirilmektedir. Burada biraz destek var, ama teolojik bir düzeyde gerçek entellektüel kavrayış (sözde bu karakterin zihniyetine inanan) birkaç açık kutsal kitap ve kısa borsadır. Çevresel aktivistlerle, Hıristiyanların inançlarından dolayı, bu filmden bile daha fazlasını düşünmeden çok daha derin konuşmalar yaptım. Bu madde değil.
Kurumsal suçlama: Hikaye, kurumları ve çevreyi sömüren ve hükümet görevlilerini manevra eden zenginleri işaret ederek, suçlamanın klişe bir görüşünü alır. Bu hikayenin bir parçası, ancak iklim değişikliğinin küresel sonuçları üzerinde bir tiyatro bırakabileceğim ve bir sorumluluk duygusu veya değişme ihtiyacı hissetmediğimde kullanışlıdır. Özür dilemenin arkası ve güçlendirilmesi için teşekkür ederim.
Hawke'nin tasviri: cam gibi gözlü, ruhsuz bağımlıyı çiviledi. Ne yazık ki, karakter bu büyük sorunları bir araya getirmek için bundan çok daha fazlasına ihtiyaç duyuyordu.
Sonuç: Anlatıya dayanarak, karakterin gelişimi için birkaç olası açıklamaya zorlanıyorum: 1. Filmde gösterilmeyen anormal psikotik bir kırılma 2. Arka yıllara aylar (bu hikaye yaklaşık 8 haftadan oluşur) karakterin açıklanması için dışarıda bırakılmıştır. Bu fanatizme, zihinsel durumunun ve çevresinin mantıklı bir sonucu olarak yaklaşması gerekir. 3. Rahip, yazar / yönetmen tarafından maneviyat, kurumsal sorumluluk, toplumsal ilgisizlik ve çevreciliğin uyumlu bir bütüne bağlanmasına yönelik karışık bir girişimden mustarip bir Mesih figürü olarak yaratılan insanlıktan çıkarılmış bir nesnedir. Sonuna doğru yaslanıyorum. Yorumlar memnuniyetle karşıladı. Zihnin aşırılıkçı düşünceye karşı savunmasızlığının karanlık ve düşündürücü bir biçimde incelenmesi. Yazar-yönetmen Paul Schrader'ın geçmiş senaryoları arasında Scorsese klasikleri Taksi Şoförü ve Raging Bull ve First Reformed bu yüksek standarda kadar yaşamayı başarıyor. Bu çok akıllıca yazılmış bir film, çevrecilik, iklim değişikliği, akıl hastalıkları, bağımlılık, varoluşçuluk, komplo, şehitlik, din ve kapitalizm ile kesiştiği bir dizi büyük temayı - titizlik ve güven ile - yönetmeyi başarıyor. Filmdeki her karakter ve arsa gelişimi, bu fikirleri, giderek daha da alçakgönüllü bir biçimde, akıl almaz ve güçlü bir sonuca götürürken, bu fikirleri kapsamlı bir şekilde araştırmak için birlikte çalışır. Film karanlık ve bazen oldukça rahatsız edici olsa da - ki bu kısmen karanlık ortam müzisyeni Lustmord'un kesinlikle ürpertici skoruna çok teşekkürler - aynı zamanda akıllıca biraz daha kuru, siyah komedi oyununu daha absürd oynamak için miksere fırlatıyor hikayenin yönleri. Ethan Hawke, dışa çıkma tehlikesiyle iç kargaşalarını gizleyen bir karakterin yanı sıra mükemmel ve katmanlı bir performans sergiliyor. Genel olarak, son derece güncel temaların, tekrar eden görüntülemelerle daha fazla ortaya çıkması muhtemel güçlü bir senaryo ile başarılı ve huzursuz bir şekilde incelenmesi.


Bize destek olmak için izlediğiniz bu filmi sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Film izlerken videonun hemen üstünde bulunan paylaş butonuyla ister twiitter hesabınızda ister facebook hesabınızda paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. İzlediğiniz filme olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum yaparak açıklayabilir ve böylelikle ''film acaba nasılmış'' diye düşünen insanlara ön bilgide bulunabilirsiniz. Bir önceki eklediğimiz filme göz atabilirsiniz. FullHdFilmizlei.com iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  First Reformed

  Yayın Tarihi:

  18 Mayıs 2018

  Senaryo:

  Paul Schrader

  Ödüller:

  1 ödül & 1 nomination

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  First Reformed 2017 izle