Foxtrot 2017 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.5 IMDB Puanı 9 Görüntülenme

Foxtrot 2017 izle

Yine karanlıktan selamlar. Kapıdaki en korkunç şey. Savaş zamanında ülkelerine hizmet eden bir kişinin her ebeveyni ya da eşi, kapının açılmaması ve mümkün olan en kötü haberleri vermeyi bekleyen üniformalı askerlerin görülme ihtimalini tamamen biliyor. İşte bu, İsrail yazar / yönetmeni Samuel Maoz'un (LEBANON, 2009) filmini nasıl açmayı seçtiği. Oğlunun Daniel'in öldüğünü bilmek, Daphna'yı (Sarah Adler) histeriğe gönderir ve deneyimli haberciler onun rahatlamasına ve uyumasına yardımcı olacak bir şeyleri idare ederler. Kocası Michael (Lior Ashkenazi, FOOTNOTE) sersemletildi, çoğunlukla cevap veremedi.

Aşağıdakiler, büyük ekranda gördüğümüz en çarpıcı ilk Act performanslarından biridir. Bu hiperbol değil. Bay Aşkenazi, şokta bir ebeveyn olarak ilk 20 dakika boyunca, yıkıcı üzüntüyle dikkat çekiyor. Haberler onun fiziksel ve zihinsel varlığına zayıflatıcı. Ek olarak, bu bölümdeki film yapımı oldukça dikkat çekici bir şey. Yakın çekimler insanlığın ağır bir dozunu eklerken, müthiş tepegöz kamera açısı da Michael'ı kapana kısılmış olarak gösterirken, aynı zamanda bu kadar önemli olan yönelim bozukluğuna katkıda bulunuyor. Bir saatlik alarmı "biraz su içmek" için hatırlatması, yapısının insanın tamamen parçalanmasını önlediği için olmasa da esprili olacaktır.

İkinci Kanun bizi, Daphna ve Michael'ın çağdaş Tel Aviv apartmanından uzaklaştırır ve bizi, 4 genç askerin yol geçişini korumakla suçlandığı uzak bir askeri karakolun içine sokar. Bu sıkıcı görev sayesinde, genç erkekler günlerine ilgi katmanın yollarını buluyorlar: zamanla yanan batıkların konteynırlarının gittikçe artan eğimlerini yuvarlayan konserve eşyalarını, zamanla oluşan periyodik deve için çıtayı yükseltmek Nadir yoldan geçenlere, kimlikleri gibi zor zamanlar vererek kontrol edilir. 'Elbette, bu savaş alanıdır, bu yüzden bir şeyler ters gittiğinde, korkunç ve korkunç bir şekilde yanlıştır.

Nihai Yasam bizi Michael, Daphna ve kızları gibi duygularını uzlaştırmak için çalışıyorlar ve kızları parçalanmış yaşamlarının parçalarını yeniden bir araya getiriyorlar. pek çok film dışında. Görüntü yönetmeni Giora Bejach, bu merak uyandırıcı segmentte örnek kamera çalışmalarına devam ediyor; bu da bizi ilk başta biraz belirsiz hissettiriyor.

Bu aile asla bitmeyecek savaşta kalmış. Bölgedeki pek çok kişi gibi, savaş gibi, hiçbir zaman bitmeyecek bir yük, suçluluk ve keder taşırlar. İlk Yasası aşkın bir film yapımı ve oyunculuktır ve üç eylem görsel ve duygusal hikaye anlatımının eriyip bir örneği olarak birlikte çalışır. Filmin çoğu iki yerlilerin birinde gerçekleşir ve her atışta bize bilmemiz gerekenleri anlatan inceliktir. Ve evet, foxtrot dansı rol oynar, ama bu filmin çoğunda olduğu gibi, en iyisi kendi başına keşfedilir. Venedik Uluslararası Film Festivali'nde Gümüş Aslan'ın kazananı ve İsrail'in En İyi Yabancı Film için 2018 Oscar'ına sunulması, İsrailli yönetmen Samuel Maoz'un ("Lübnan") parlak ve şaşırtıcı Foxtrot, resimlerden çok anlatı ile kendini daha az gösteriyor: çölün boş bir kısmı, bir kontrol noktasından içeriye bakan yalnız bir deve, yolun ortasında bir genç recruit dansı, bir panik ateşinde askerler. Görüntüler İsrail Savunma Güçleri (IDF), savaş ve İsrail'in kınanmasına yol açsa da, Foxtrot açık bir politik film değil, sevilen birinin beklenmedik bir şekilde kaybına uğrayan herkes için evrensel anlamı olan bir aile dramasıdır. Başlık, yaşamın bir dizi dans adımı gibi ortaya çıktığını öne sürüyor: Önceden belirlenmiş bir modelde ileri, yan ve arka kısım,

Üç bağlantı hikayesi biçiminde gösterildi, ilk bölümde Dafna Feldmann (Sarah Adler, "The Cakemaker"), yüksek kaliteli Tel Aviv apartmanının ön kapısını açtı, hemen memurların yüzlerindeki görünüşü biliyor IDF sadece bir şey anlamına gelebilir. "Bay Feldmann", Michael (Lior Ashkenazi, "Norman: Bir New York Fixer'ın Orta Yükselişi ve Trajik Düşüşü") adlı ilk askerin arka planında gizlenen bir asker olduğunu söylüyor: "Üzgünüm, söyleyecek kolay bir yol yok Bu oğlunuz Jonathan (Yonaton Shiray, "Bir Aşk ve Karanlık Hikayesi"), görev doğrultusunda bu gece öldürüldü. " Memur, ölümünün koşulları hakkında bir şey söylemez, sadece “görev çizgisine düşmüş”,

Suskun, neredeyse katatonik olan Michael'a, her saatini hatırlatması için cep telefonunu programlayan memurun içme suyu tutması söylendi. Başarılı bir mimar, eski bir tank komutanı ve Auschwitz'ten kurtulanların oğlu, trajik haberler, Michael'ın dikkatle tuttuğu gizli öfkeyi, kamusal görüşten uzak tutuyor ve onu tedirgin edici askeri bürokrasiye yönlendiriyor. Kader, Maoz'un, Tanrı'nın boyun eğmez bir kaynağı olmadığını öne sürüyor, ama bir halkın mirasının doğuştan gelen bir kısmı nesiller boyunca geçiyordu. Ailesi'nin Holokost'ta kökleri olduğunu öğrendiğimizde, onun duygu felci, duygularını bozmak için bir çocukluğa, “yeni nesil kurbanlar” yaratan bir durumun izini sürdürebildiğini anlıyoruz. Her ne kadar Michael'ın sıkıntısını, özellikle de onun köpeğine karşı, zalimlikle yüzleştiğini hissedebilsek de,

İkinci bölüm, İsrail'in kuzey sınırında bir yerde bulunan Filistinli araçların ve gezinen develerin kullandığı bir tedarik yolu olan "Foxtrot" olarak bilinen bir ıssız askeri kontrol noktasında gerçekleşiyor. Siyah komediden trajediye geçerken, sıra, savaşın absürist bir görünümünü sağlayan neredeyse rüya gibi ve gerçeküstü bir alegori. Michael'ın oğlu Jonathan da dahil olmak üzere genç askerler, günlük rutinle gittikçe sıkılan dört kişilik bir bekçi oluştururlar. Onlar kendi konteyner batıyor ne kadar hızlı görmek için kutular dışında iştah kapatan yemek yeme, kendi hayatı hakkında birbirlerine hikayeler anlatmaya ve duvara doğru konserve et boş teneke yuvarlayarak bir kışla olarak hizmet vermektedir onların nakliye konteynırında zaman geçirmek çamur.

Foxtrot'un en unutulmaz anlarından birinde, Jonathan tüfeğini sardı ve barakaların önünde, sevinçsiz dolu bir dans gerçekleştirdi. Bu, Galoup'un Claire Denis'in usta "Beau Travail" i sona erdiren vahşi, sınırsız dansını anımsatan bir sahne. Birbirine yaklaşmayan sessizliği kırmak, kontrol noktasından geçmek isteyen Filistinlileri taşıyan otomobillerdir. Yolcular uzun süre beklemek ve beklemek zorunda kalıyorlar ve bir defasında, bir düğün için giyinmiş bir çift, yağmur yağarken dışarıda kalmaya zorlanarak, askerler kimliklerini kontrol etmek için zaman ayırıyorlar. Silahsız sivillere karşı bir ani şiddet eylemi gerçekleştiğinde, bir IDF komutanı, failleri cezalandırılmayacaklarını, talihsiz şeylerin bazen savaşlarda meydana geldiklerini söyleyerek bunu örtbas ediyor.

Üçüncü sırada, film birkaç ay geçtikten sonra, Feldmann'ın dairesine dönerek, şimdi ayrı yaşayan Michael ve Dafna olarak, Jonathan'ın yirminci doğum gününün ne olacağını hatırlamak için buluştu. Kedilerini hala işlerken Dafna, Jonathan'ın ölümüne neden olduğunu iddia ettiği zayıflığı nedeniyle Michael'a saldırıyor, ancak Arvo Pärt'ın "Spiegel im Spiegel" inin müziği bize, öfke ve keder altında, onların sevgisinin kabul ve uzlaşma ve şair Rumi'nin deyişiyle "gece okyanusu ışığın parıltılarıyla doludur." Foxtrot, İsrail'in Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev'in (filmi görmemiş olan) “kendi kendini kamufle etme ve İsrail karşıtı anlatı ile işbirliği” için söylediği gibi “kınadı”

Bakanın yorumları doğrultusunda Foxtrot, En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Ashkenazi) ve En İyi Yönetmen ödüllerini içeren sekiz Ophir Ödülü (İsrail'in Oscar'ı) kazandı. The Times of Israel'le yaptığı bir röportajda Maoz, eleştirmenlerin sadece tartışmayı açmaya ve diyalog oluşturmaya yönelik olduğunu söyleyerek eleştirmenlere yanıt verdi: “Yaşadığım yeri eleştirirsem,” dedi, “Yaparım çünkü endişeleniyorum. " İsrail askerleri tarafından İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ni İsrail'den ayıran en az 15 silahsız Filistinlinin öldürülmesinden sonra, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun ne sempati, ne de pişmanlık getirdiği bir eylem, belki de hepimizin endişelenme zamanıdır.


Bize destek olmak için izlediğiniz bu filmi sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Film izlerken videonun hemen üstünde bulunan paylaş butonuyla ister twiitter hesabınızda ister facebook hesabınızda paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. İzlediğiniz filme olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum yaparak açıklayabilir ve böylelikle ''film acaba nasılmış'' diye düşünen insanlara ön bilgide bulunabilirsiniz. Bir önceki eklediğimiz filme göz atabilirsiniz. FullHdFilmizlei.com iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Foxtrot

  Yayın Tarihi:

  21 Sep 2017

  Senaryo:

  Samuel Maoz

  Ödüller:

  16 ödül & 13 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Foxtrot 2017 izle