Hızlı Ve Öfkeli 2001 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.2 IMDB Puanı 60 Görüntülenme

Hızlı Ve Öfkeli 1 ÖZET: Bu, üç Honda Civics’in bir kargo kamyonunda yüksek hızda sürükleme gerçekleştirdiği olağanüstü bir eylem sahnesi ile başlıyor ve oradan da eylem asla durmaz. The Fast and the Furious ile yönetmen Rob Cohen, patlama yaşanan bir film müziğiyle ve durmadan devam ederek izleyiciyi yakalamak ve heyecanlandırmak istiyor ve başarılı gibi görünüyor.

Film, Los Angeles’taki kamyon şoförlerini terörize eden üç esrarengiz Hondas’ın sürücülerini yakalamak için bir sokak yarışı çetesine sızarken, subay Brian O’Connor’u izliyor. Çete, eski yarışçı Dominic Toretto tarafından yönetiliyor. Toretto, çetesi biraz şüpheci görünürken O’Connor’a hemen bir zevk alır. Toretto’nun sağ kolu Vince, O’Connor’un başlıca problemi, çünkü başından beri onun kimliğiyle ilgili gerçeğinden şüphe ediyor.

Film, türün diğer filmlerinin birçok tipik yönünü içerdiği için, hafifçe kurudu. Örneğin, O’Connor’a güvenen tek kişi Toretto’dur. Çetesinin geri kalan kısmı elbette Vince hariç hızla onu izliyor. Ardından -kız kardeşiyle aşk -yani-al-al-yakalanan alt-çizgiye düşmek var. Ve sonra rakip çetelerden tipik problemleriniz ve kahramanın kendilerine karşı çarpılarak kanıtlamaya çalıştıklarını görüyoruz. Ancak, senaryonun birçok basmakalıya özgü yönlerine rağmen, iyi gelişmiş karakterler ve ilginç ilişkiler, filmi tipik Hollywood sansasyonculuğunun bir başka yığını haline getirmekten kurtarıyor.

Aktörlerin birlikte iyi çalıştıklarından ve birbirlerinin performanslarına iltifat gösterdiği filmde güçlü oyunculuk özellikleri var. Bu, geçen yıl Cannes Film Festivali’nde hit olan bağımsız film Girl Fight’da sinemaya ilk çıkışından bu yana Michelle Rodriguez’in ikinci büyük performansı. Rodriguez, sadece başka bir kötü kız değil, Lena’yı canlandırdığı güçlü bir oyunculuk yeteneği sergiliyor. Vin Diesel, Hollywood saflarında tırmanıyormuş gibi görünen oldukça iyi bir aktör. Başarısız bilimkurgu gerilim filmi Pitch Black’teki rolünden en iyi bilinen Diesel, unutulmaz bir tavır ve onu gelecekteki yıldızı kazanmak için vaat eden güçlü bir ekran varlığıyla spor yapıyor. Rob Cohen daha ticari olarak uygun olanlardan ziyade daha az bilinen ama güçlü oyuncuları canlandırmayı seçerek,

Ancak, filmin gerçek yıldızları olan aksiyon sahneleri. Üç yarış ve dört eşit derecede muhteşem aksiyon dizisi içeren film, baştan sona hızlı ve öfkeli bir hareket sunuyor. Sallanan bir soundtrack eşliğinde, eylem dizileri kusursuz düzenleme ve ayrıntılı stuntlar ile bir araya getirildi, böylece herhangi bir görüntüleyicide etkili bir şekilde adrenalin acelesi yarattı.

Uzun zamandır yapımcı ve Harvard mezunu olan Cohen, Dragonheart, The Skulls, Daylight, Ejderha: Bruce Lee Story (yazdığı ve oynadığı) ve Miami Vice serisinin birkaç bölümüyle bir yönetmen başarıyla geçti. Ayrıca bir senaryo yazarıdır ve filmlerinden bazılarında küçük roller oynamıştır. O Hızlı ve Öfkeli bir pizza teslimat çocuğu oynuyor.

Bir planın hafif görünüşü bunu ciddi bir sinemasever için bir şey yapmazsa da, acımasız eylem bunun ötesinde bir şey değildir. Hızlı ve Öfkeli, çok uzun olmayan ve harika otomobiller ve durmadan eğlence dolu eğlence dolu, sizi sersemletip nefes nefese bırakacaktır.

Bir önce yayımladığımız filminide izlemenizi tavsiye ederiz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Hızlı Ve Öfkeli 2001 izle