Icarus
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.0 IMDB Puanı 51 Görüntülenme

Icarus

FİLMİN HİKAYESİ : Icarus, mitolojik isimleri gibi, yeterince açık bir şekilde başlıyor. Orta yaşta bir kriz geçiren yazar / yönetmen Bryan Fogel, yarışmalarının üzerine çıkmaya ve Lance Armstrong ve Tyler Hamilton'a doping programına üye olarak uzun süredir amatör bir bisiklet yarışı kazanmaya çalışıyor. Sistemin aldatılmasıyla ilgili gonzo-ish filmi, daha sonra, 2016 yaz Olimpiyatları ve Rus skandalı - doping skandalı öncesinde - Rus doping süperstarı Grigory Rodchenkov ile karışarak, güneşe çok yakın uçarken ciddi bir dönüşe neden oluyor. Bu film, bu filmin kastettiği bir olayı Kasım ayında o yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri'nde meydana gelen çok ciddi bir skandalı dikkate alarak.

Fogel'in filmi, Rusya'nın atletik doping programını ve tüm sporcuları üzerindeki yaygın etkisini tam bir analiz ederken, komploların ışığa dönüştüğünü ve Rio'dan 68 Rus sporcunun nihayetinde yasaklanmasına ışık tuttu. Belgesel, çekemeyeceğiniz kadar zorlayıcı.

En sevdiği çılgın amca olarak karşımıza çıkan Rodchenkov, WADA ve IOC'nin dönüm noktası kararına yol açan gerçekleri ve delilleri fotoğraf makinesinde patlatıyor. Rodchenkov'un, Başkan Vladimir Putin'in korku yüklü rejimi hakkındaki görüşlerini yayınlama konusunda da hiçbir problemi yok. Eğer Putin ve KGB, IOC'den kolayca kaçınılabilirse, başka standartlarda koz atmak için başka yüksek seviyeli larcenilerin var olduğunu hayal edin.

Icarus, yaşamı dikte ettiren sanat eserleri sunuyor, ki bu da oldukça cesur bir hikayenin, o kadar çok şeyi etkileyen çok gerçek bir komployu açığa çıkarmasıdır. Bu sadece bir spor belgeseli değil, gerçek sonuçları olan politik bir insan değil ve izlenmeye ihtiyaç duyuyor. Icarus'un kendi altın madalyasını kazanma potansiyeline sahip olması nedeniyle, Akademi'nin aday gösterme komitesinin dikkat çektiğini umuyoruz.

Bir önce yayımladığımız filminide izlemenizi tavsiye ederiz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Icarus

  Yayın Tarihi:

  04 Ağustos 2017

  Senaryo:

  Jon Bertain, Bryan Fogel, Mark Monroe, Timothy Rode

  Ödüller:

  1 Oscar Kazandı. Diğer 5 ödül & 9 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Icarus