En iyi Film Önerileri | iMDB 8+ İzlenmesi Gereken Filmler

İzlenmesi Gereken iMDB Top 30 En iyi Yabancı Film Önerileri

merhaba evde kaldığımız sürece can sıkıntısı peşimizi bırakmıyor. bu durumda sizlere en iyi filmlerden oluşan gerek en iyi aksiyon filmleri gerek en iyi bilim kurgu filmleri olmak üzere birçok kategoride film önerileri sunduk. imdb top 100 ile başayıp izlenmesi gereken yabancı filmler imdb ye kadar birçok değerli ve imdb puanı yüksek filmler bu listede.

İzlenmesi Gereken En iyi Yabancı Filmler iMDB Listesi

Sizde izlenmesi gereken gelmiş geçmiş en iyi imdb puanlamasına göre yabancı film önerileri listemizi okurken beğendiğiniz bir filmi alttaki film izle butonuna tıklayarak izleyebilirsiniz.

1 – The Lighthouse | Film full izle

2020 filmleri - en iyi filmler

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 7.6

Kategori : Korku, Drama

Konusu :

Tarihler, topraklar, adlar değişse de insanın hiç değişmeyen, kadim bir hikâyesi vardır. Bir meçhulle başlayan bu hikâye, dönüp gezip bu sırrın aşikâr olmasıyla sonuçlanır. Ancak nihayete eremesin diye bir nokta değil, her keresinde ebediliği çağıran “üç nokta” konur hikâyenin sonuna. Çünkü bu meçhulün aşikâr olmasıyla başlayan bu son, ya bir kıyametin eşiğidir yahut yine doğuşun. Böylece insan soluk aldıkça, yaşadıkça, anlattıkça feleğin çarkı da aynı hikâyenin patikasında dönmeye devam eder; bir başka adı, toprağı, tarihi yolculuğuna katık ederek.

Max ve Robert Eggers kardeşlerin kaleme aldığı karanlık hikâye de nitekim bu döngünün bir başka meyvesidir. Mukadderatları bir deniz fenerinde kesişen iki adamın efor ve iktidar film önerilerigayretini adım adım işleyen The Lighthouse 2019 kurgusunun köklerini

imdb top 100 film mitolojiye ve edebiyata direndirmiştir. Başlangıçta Edgar Allan Poe’nun “The Light-House” imdb en iyi filmler

isimli hikayesinden yola çıkarak hikâyeyi gerilim unsurlarıyla ören Eggers kardeşler, daha sonra bu parçaları yine açıklayarak deyim yerindeyse kendi deniz fenerlerini inşa ederler.

2 – Snowpiercer | Film full izle

yabancı filmler - imdb film

Yapım yılı : 2013

iMDB Puanı : 7.1

Kategori : Bilim Kurgu, Drama, Aksiyon

Konusu :

Küresel ısınmayı yasaklamak için atmosfere salınan CW7 maddesi suratından dünya buzlarla kaplanır. Geriye kalan az rakamda insan Wilford’ın yaptığı, bir senede tüm dünyayı sonlanmayan bir enerjiyle gelmiş geçmiş en iyi film dönen büyük trenin, başka bir deyişle Snowpiercer’ın içerisinde yaşamaya başlar.

Büyük bir trajedi yaşayıp beğendikleri insanları kaybeden, rakamları eksilen ve bir trenin içerisine hapsolan insanlar nasıl yaşarlar? Yaşadıkları büyük facianın acılarını gevşetmek için birbirlerine sığınarak, varlarını yoklarını denk olarak paylaşarak sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sınıf ayrımı trenin içinde de acımasızca devam ederken, hiyerarşi dikey düzlemden yatay düzleme taşınmış, üst alt kavramı ön-arka olarak değişmiştir. Hiçbir şeyleri olmayan fukaralar, kuyruk denilen en arka vagona sıkıştırılmış, izlenmesi gereke yabancı filmler protein çubuğu denilen çok da iştah açmayan yiyeceklerle beslenmektedirler. Ön vagonlara doğru, insanların statüleri, varlıkları çoğalmakta, en önde yer alan lokomotifte ise trenin mucidi Wilford yaşamaktadır. Wilford ve çevresindeki seçkin katman trenin içerisindeki sosyal kumpasın kesintisizliğini sağlamaktadırlar. Ön vagonlarda gayet adaletli ve direnilebilir görülen bu kumpas arkalara gidildikçe direnilmesi güç bir seviyeye düşer.

Tren içindeki hayatın 17. senesinde, kuyruk kısmında açılışını yapıyor filmimiz. Kuyruktaki alt katman dayanılmaz koşullar suratından başkaldırıya hazırlanmaktadır. Emel lokomotife kadar giderek Wilford’ı indirmek ve yönetimi ele geçirmektir. Kuyruk tarafının tecrübeli ve yaşlı lideri Gilliam John Hurt bir yandan başkaldırıyı netflix en iyi filmler teşkilatlarken bir yandan da genç ve eforlu Curtis’i Chris Evans yeni lider olma mevzusunda teşvik etmektedir.

3 – The Call of the Wild | Film full izle

film tavsiyeleri - film önerileri

Yapım yılı : 2020

iMDB Puanı : 6.8

Kategori : Macera, Drama, Aile

Konusu : Vahştin Çağrısı, bir kızak köpeğinin, Alaska’da kaba hayatta yaşamda kalmak için verdiği çaba mevzu ediliyor. Bir kızak köpeği olan Buck, Kaliforniya’daki yaşamından koparılarak kızak sürüklemesi için Alaska’ya götürülür. Bir anda mutlu yuvasından bölüp yaşamı tepetaklak olan Buck, Alaska’nın güçlü hayatına geçim sağlamaya çalışır. Posta dağıtım işinin çaylağı olan Buck, gün geçtike bu dünyaya alışır. Onun bu kaba yaşama alışma sürecinde yaşadıkları, Buck’un kendisini keşfetmesini sağlayacaktır.

4 – İrishman | Film full izle

en iyi yabancı filmler - en iyi filmler 2020

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 7.9

Kategori : Suç, Drama, Biyografi

Konusu :

THE IRISHMAN FİLMİ MEVZUSU

  1. Dünya Savaşı sonrası Amerika’daki organize kabahat dünyası, gazi, dolandırıcı ve 20. asrın en azılı adlarının yanında çalışmış bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın gözünden netflix en iyi filmler anlatılıyor. Onlarca senelik bir süreci anlatan film, Amerikan tarihindeki çözülememiş en büyük sırlardan biri olan efsanevi sendika başkanı Jimmy Hoffa’nın ortadan kaybolma hikâyesini ele alıyor. THE IRISHMAN, izleyicileri imdb en iyi filmler organize kabahat dünyasının saklı hollerinde, bu dünyanın nasıl işlediğini, rekabetleri ve ana akım siyasetle iletişimlerini gözler önüne seren muazzam bir yolculuğa çıkarıyor

THE IRISHMAN OYUNCULARI KİMLER?

Senaryosunu Steven Zaillian’ın yazdığı rejisörlük koltuğunda ise Martin Scorsese’ın oturduğu The Irishman filminin oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Anna Paquin, Bobby Cannavale, Harvey Keitel, Ray Romano yer alıyor. Filmin müziklerini de Seann Epilepsi Sella yaptı.

5 – The Standoff At Sparrow Creek | Film full izle

imdb en iyi filmler - yabancı film izle

Yapım yılı : 2018

iMDB Puanı : 6.2

Kategori : Suç, Drama, Gerilim

Konusu : Gannon, pek de sosyal olmayan, daha önceki bir polistir. Ancak yaşadığı mekanik yaşam, bir polis cenazesinde yapılan silahlı hücum ile değişecektir. Silahlı hamlenin ardından Gannon istemediği halde aksiyon film önerileri emekliliğinden geri dönmeye zorlanır. Bahane ise; hücumu asıllaştıran katilin, Gannon’ın teşkilattan ufaladıktan sonra katıldığı milis eforundan olmasıdır. Reelleşen silahlı hamlenin ülke genelinde kopyacı bir şiddet zincirini tetikleyebileceğini fark eden Gannon, kendi milislerini “karargah” ismini verdikleri uzak bir kereste fabrikasında karantinaya alır. Orada, katili ya da katilleri ortaya çıkarmak ve daha fazla kan dökülmeden onları yetkililere teslim edebilmek emeliyle bir dizi yorucu soruşturma başlatır… 24 dizisinin Chase Edmunds’ı olarak ünlenen, ardından Altın Küre mükâfatlı dizi The Pacific’te Robert Leckie imdb top 100 film kişiliğiyle uslara kazınan, Gri Kurt, Utanç, Dünya Savaşı Z ve 13 Saat: Bingazi’nin Saklı Askerleri gibi filmlerde boy göstermiş olan Hollywood’un tanınan yıldızlarından James Badge Dale filmin başrolünü üstleniyor. Prömiyerini Toronto Uluslarararsı Film Festivali’nin Midnight Madness seçkisinde yapan filmin kadrosunda “Whiplash” ile anımsadığımız Chris Mulkey, Chicago dizi serisinin Sean Roman’ı Brian Geraghty, İngiliz oyuncu Robert Aramayo, fenomen dizi Twin Peaks’in Duncan Todd’u Patrick Fischler, “The Blacklist” tarihteki en iyi film dizisinden Happy Anderson ve akılda rejisör Quentin Tarantino imzalı “The Hateful Eight”deri Gene Jones da yer alıyor. Amerikalı rejisör Henry Dunham’ın ilk rejisörlük sınaması olan “The Standoff at Sparrow Creek” filminin senaryosunda da rejisörün imzası var. Filmin üretimci listesi de bir hayli kalabalık. Filmin imalcilerini Johnathan Brownlee, Adam Donaghey, Sefton Fincham, Amanda Presmyk ve Dallas Sonnier oluşturuyor. Filmin görüntü rejisörlüğünü ise Jackson Hunt yapıyor.

6 – Zodiac | Film full izle

en iyi korku filmleri - en güzel filmler

Yapım yılı : 2007

iMDB Puanı :7.7

Kategori : Suç, Drama, Gizem

Konusu : Seri cinayet ve seri katil hadiseleri, cemiyetsel hayatta ve buna bağlı olarak kriminoloji ve popüler kültürde oldukça alaka sürükleyen ve incelenen bir olgudur. Yarattığı korku ve fobi, olayların arka tasarısındaki hikâyeler, ortaya netflix film önerileri çıkan sır, merak duygusu mevzuyu hayli alaka çekici kılmıştır. Seri katil, “birden fazla şahsı belirli bir neden ve belirli aralıklarla öldüren şahıslar için kullanılan kriminolojik bir terimdir” . Federal Soruşturma Ofisi’na FBI göre, “zaman ve yer olarak birbirinden değişik üç veya daha fazla vaka seri cinayet sınıflamasına girer”. Tariflerdeki ortak noktalar zaman-mekân değişikliği, emin maksatların emin emeller için seçilmiş olmasıdır. Seri cinayet hadiseleri, terör ve organize kabahat teşkilatlarının kendi emelleri güzergahında yaptıkları hamlelerinden değişik özellik taşıyan, daha ziyade fertsel hücum şeklinde büyüyen olaylardır. Bu olayların çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde görülmekle en iyi korku filmleri beraber Türkiye de dâhil dünyanın değişik coğrafyalarında görülmüştür. Bu olayların ortaya çıkma nedenleri üzerine muhtelif görüşler öne sürülmekle beraber kesin bir neden ortaya koymak muhtemel değildir. Yaşanmış misallerden yola çıkılarak yapılan muhtelif sınıflamalar mevcuttur. Kabul gören ortak nedenler şehirleşmenin yaygınlaşmasıyla beraber izlenmesi gereken 100 film ananesel aile yapısının çözülmesi, fertselleşmenin çoğalışı ve sosyal yalıtım, sosyal teftiş mekanizmalarının zayıflaması, moral bedellerdeki yıpranmalar, pornografi ve şiddetin popüler kültür aracılığıyla yaygınlaşması ve olumlanması olarak sıralanmaktadır.

7 – V for Vendetta | Film full izle

en iyi bilim kurgu filmleri - en iyi aksiyon filmleri

Yapım yılı : 2005

iMDB Puanı : 8.2

Kategori : Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu

Konusu :

V For Vendetta, tarih olarak yazıldığı yarıyıldan on sene sonrasını, 1997 senesini mevzu alıyor. Dünya nükleer bir facia yaşamış, bazı ülkeler haritadan silinmiştir. İngiltere bombalanmamış ancak ışınımla kirlenen hava, bozulan abuhava şartları, su baskınlar ve salgın hastalıklar bu toprakları da kasıp kavurmuştur. Başta bir hükümet kalmadığından başkaldırılar ve yağmalar başlamış, ülkenin dört bir yanına keşmekeş hâkim olmuştur. Ta ki kendilerine Kuzey Ateşi diyen bir parti, silahlarla ve demir bir yumrukla kumpası sağlayana kadar… gelmiş geçmiş en iyi film

İngilizler başlangıçta Kuzey Ateşi’nin iktidarını memnuniyetle karşılasalar da partinin başındaki adam olan Adam Susan asayişi sağladıktan sonra son derece totaliter bir idare şekli kurarak neredeyse her şeyi menetmeye başlar. Kitaplar, sanat, müzik, filmler… her şey. Dahası değişik deri rengine, kavmi orijine ve cinsel meyle sahip olan herkes hapsedilip toplama kamplarına kapatılmıştır. Artık tam imdb yüksek filmler İngiltere “Kader” ismindeki bir süper-bilgisayarın karşısında oturan ve kameralar aracılığıyla her şeyi dinleyip gözetleyen “Lider” tarafından idarenmektedir. Göz, Kulak, Burun ve Parmak gibi adlarla adlandırılan polis güçleri, medya ve buna eş öteki yaradılışlar da dolaysız olarak bu emele hizmet etmektedir. Başka Bir Deyişle sizin kavrayacağınız 1984 ile Fahrenheit 451’i anımsayan, kar bir distopya var karşımızda.

8 – Us | Film full izle

en iyi netflix filmleri - netflix en iyi filmler

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 6.9

Kategori : Korku, Gizem, Gerilim

Konusu :

Akıl, 20 milyon dolarlık küçük bütçesiyle tipik bir Blumhouse filmi. Hakikatinde “insanların olumsuz kopyalarının ortaya çıkması” gibi normal daha önceki bir düşüncesi işliyorsa da uzun bir vakittir “iblis en iyi aksiyon filmleri çıkarmalı” filmler fobi filmi cinsine dominant olduğu için Akıl aralarında bir yenilik olarak göze çarpıyor. Daha Önceki “esrarengiz hikayeler” temalarını da özlemiştik zati.

Filmin fragmanından da göreceğiniz üzere tatile çıkmış bir ailenin yazın kaldığı konut bir gece bir grup insan tarafından atağa uğruyor. Suratlar karanlıktan aydınlığa çıktığında ürpererek görüyoruz ki kendilerine saldıranlar yeniden kendilerinden başkası değil.

Bireyin kendisiyle karşılaşması gibi bir fobi unsuru hakikatinde hayli gerilere gider. Buna “doppelgänger” ismi verilir. Doppelgänger’a mitlerde bir mahlukat olarak, fobi öykülerinde vefat habercisi bir hayalet olarak, imdb en iyi filmler Edgar Allan Poe gibi yazarların elinde insan tabiatını denetlemenin bir yolu olarak tesadüfebiliriz. Bazen de “otoskopik sanrı” ismi altında reel hayatta karşımıza çıkar.

Bireyin kendi yansımasıyla karşılaşması mevzusu, kendi ruhunun derinliklerine uzanan bir tünel bulma ihtimali olarak öyküler anlatan bir varlık olan insanın her zaman alakasını sürüklemiş gibi görünüyor. Misalin Star Trek: The Original Series‘in ilk sezonunda Kirk’şan parçalanmış kötücül kendi vücuduyla olan gayretini film tavsiyeleri izlediğimiz bir kısım vardır. İzlemediyseniz özellikle bu filmin ardından çok iyi gider. Doppelgänger, Weird Tales cinsinden sevenlerin tutkusunu en tatmin edebilecek konseptlerden bir tanesidir. Bireylerin kendilerini tanımaya karşı dinlediği merak ve en iyi filmler 2020 bulguya karşı dinledikleri fobiden besleniyor olabilir bu alaka ki Akıl da bu temaya oynuyor zati.

9 – Titanic | Film full izle

netflix film önerileri - imdb yüksek filmler

Yapım yılı : 1997

iMDB Puanı : 7.8

Kategori : Drama, Roman

Konusu :

Dünyanın andırmak istemediği cinsten facialardan olan ‘Titanik felaketi’, dev prodüksiyonların rejisörü James Cameron tarafından çekilen şatafatlı bir film.
Teknolojinin son hız ilerlediği bir yarıyılda, insanlar en iyi yabancı filmler üstesinden gelemeyecekleri hiç bir mesele olamayacağına inanmaya başlamışlardır. ‘Titanic’ isimli dev transatlantik ise, insanlığın tabiata karşı gövde şovu gibidir.

Bu ‘Düşler Gemisi’ nin yolcuları arasında Avrupada birkaç sene geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan, Jack isimli genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphiaya giden Rose isimli genç bir kız da vardır. İki genç, talih yapıtı tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. gelmiş geçmiş en iyi film

Bu arada tabiat insanoğlunun günden güne çoğalan kibirine bir nokta koymayı tasarlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912’de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, trajik vakaların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.

James Cameron’un, seyirciye bir zaman cihazıyla yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına asla yakın filmi ‘Titanic’ bütün 14 dalda Oscar adayı olarak ‘En İyi Film’ dahil 11 mükâfatı kazanmıştı. izlenmesi gereke yabancı filmler

10 – The Witch | Film full izle

sinemanın en iyi filmleri - en iyi filmler imdb

Yapım yılı : 2015

iMDB Puanı : 6.9

Kategori : Drama, Gizem, Korku

Konusu : 1630’larda Yeni İngiltere’de yaşayan ve dinsel ritüellerinin ekseriyette fazla yapılmasından dolayı ulus izlenmesi gereken filmler tarafından dışlanan ve bu surattan da köylerinden mahallî duruşma sonrası sürgün edilen yedi karakter Hristiyan bir ailenin yaşamış olduğu gizeme dışı hadiselerle karşılaşması işlenmekte. Köyden istemeyerek de olsa parçalayan, karanlık ve ürkütücü bir ormanın yanında konutlarını inşa eden, dinlerine fazla derecede bağlı olan bu İngiliz ailesi, uyumlarını tarım ve hayvancılıkla sağlamaya çalışmaktadır. Günler geçtikçe yavaş yavaş çiftliğe egemen olmaya başlayan ve yararlarını iyi bir biçimde alan ailenin ilk enteresan hadiseyi ise kardeşlerden en büyüğü ablaları Thomasin’in bir kaç 2020 filmleri aylık kardeşi Samuel’le ormana yakın bir alanda oynarken, acayip bir biçimde kaybolması ile başlar. Tam aileye bebeğin bir kurt tarafından kaçırıldığını söyleyen baba William, ailenin bu vaziyetten etkilenmemesi için her zaman dua eder. Ama natürel ki anne Katherine için bu hadise hiç basit değildir, hele ki vaziyetin mesulü Thomasin olunca.

11 – The Way Back | Film full izle

en çok beğenilen filmler - izlenmesi  gereken filmler

Yapım yılı : 2020

iMDB Puanı : 6.8

Kategori : Drama, Spor

Konusu :

Lise senelerindeki zaferini ileriye sürdüremeyen bir adamın öyküsü drama bir biçimde anlatılıyor bu filmde öyle ki seneler sonra geçmişe dayalı zaferine güvenilerek bir en iyi filmler basketbol ekibinin koçu olarak seçilen Jack Cunningham galibiyeti bulduğu kendine has yolunda ekip dostlarını da ilerletmek istiyor. Geçmişinde zafer odaklı ve hırslı bir oyuncu olan Jack aynı galibiyeti ekip koçu olduktan sonra kendisine veremiyor. Ekibinin yükselmesini sağlarken kendi yaşamı için hiçbir şey yapamayan bir insan düşünün. Boşandıktan sonra kendisini içkiye vererek yaşamını devam ettiren ve bir inşaat emekçisi olarak günün her saatinde içkiyle arasını uzak yakalamayan bir insan izliyoruz.

Hakikatinde pek çoğumuzun yaşamında gördüğümüz, dinlediğimiz, yaşadığımız reel en iyi yabancı filmler yaşamdan kesitler suçsuz bir biçimde anlatılmış. Boşandığı karısının başka bir erkekle olan ilişkisi dahi Jack’i hiddetten çıldırtabiliyor. Kendine egemen olamayan çevresine verdiği en iyi filmler 2020 hasarın yanı gizeme kendisine de hasar verdiğini farkeden ve yazının başında belirtmiş olduğum o iki etmenden birisini yaşayan oyuncu rolünü gayet hoş bir biçimde bizlere sunuyor.

12 – Polar | Film full izle

izlenmesi gereke yabancı filmler - aksiyon film önerileri

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 6.3

Kategori : Aksiyon, Suç, Drama

Konusu :

Aksiyon Filmleri hoşlananların her saniyesinde tatmin olacağı bir film olan Polar; bol bol film tavsiyeleri aksiyon, vahşet, kovalamaca barındırıyor. Başrolünde Mads Mikkelsen gibi akılda bir oyuncunun yer aldığı film Netflix‘de film önerileriyayınlanmasıyla beraber büyük bir kitle tarafından izlendi.

Polar filminin mevzusu ise şöyle; Black Kaise lakaplı Duncan Vizla dünyanın en akılda suikastçılarından biridir. Artık emekli olup rahat bir yaşam yaşamak isteyen Duncan daha önceki tamahkarlı işvereninin onu öldürmek için yolladığı genç ve acımasız katil grubundan dolayı bu rahat yaşam hayalini ertelemek zorunda kalır. Yaşamını gözetmek için cinsli çabalara girişir. yabancı filmler

John Wick‘in mevzusuyla çok eşlikler taşıyan Polar bir internet çizgi romanından uyarlanmıştır. Filmi izleyenlerin filmin sonundan da kavrayabileceği gibi filmin devamı gelecek gibi. Özellikle son yarıyılda Netflix’in rakiplerini çoğalıyor olması Netflix’i bu stil yeni filmler sürüklemeye yönlendiriyor. Her Netflix film ve dizisinde olduğu gibi bu filmde de cinsellik oldukça kullanılmış. 6,4 IMDB puanına sahip Polar filminin Türkçe altyazılı fragmanını yazının devamında izleyebilirsiniz. İyi seyirler…

13 – The Pianist – Piyanist | Film full izle

en iyi  100 film - imdb top 100 film

Yapım yılı : 2002

iMDB Puanı : 8.5

Kategori : Biyografi, Drama, Müzik

Konusu : Wladyslaw Szpilman, İkinci Dünya Savaşı çıktığında 27 yaşındadır ve yaşadığı ülke Polonya’nın geleceği parlak piyanistlerinden bir tanesidir. İkinci Dünya Savaşı ile beraber Naziler Polonya’yı işgal eder ve ülkede yaşamayı ihtimalsiz bir hale getirir. Piyanist Szpilman, bir biçimde tutsak kampına gitmekten kurtulur. imdb film Varşova’nın kenar mahallerinden birinde yaşam mücadesini sürdürür. Varoşta harap bir yaşamı olan müzisyenin, maruz kaldığı kıtlık ve aşağılanmalar onu yaşama karşı verdiği gayrette yıldırmayı muvaffak olamaz. Bir gün varoştan kurtulup başşehirdeki kalıntılara sığınır, beklemediği bir anda gelen imdb en iyi filmler takviye umudunu yine kazanmasına neden olur. yabancı film izle

14 – Parasite | Film full izle

izlenmesi gereken filmler imdb - izlenmesi gereken 100 film

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 8.6

Kategori : Komedi, Drama, Korku

Konusu :

Kim Ki-taek, karısı Chung-sook, oğlu Ki-woo ve kızı Ki-jeong ile ufak bir yarı bodrum katında yaşamakta, düşük fiyatlı işlerde çalışmakta ve ay sonunu getirmek için gayret en iyi korku filmleri etmektedir. Ki-woo’nun yurtdışında eğitim almaya hazırlanan dostu Min-hyuk, zenginlik getirmesi için bir bilgenin taşını Kim ailesine armağan etmiştir. Varlıklı Park ailesinin kızı Da-hye’nin en güzel filmler İngilizce hocalığını yapan Min-hyuk, işi devralması için Ki-woo’ya üniversite talebesi taklidi yapmasını öneri eder. Ki-woo’nun işe alınmasının ardından Kim ailesinin tüm bireyleri birbirinden bağımsızlarmış gibi görünerek ve çok doğrultulu kabiliyetleri olan çalışanlarmış gibi rol yaparak Park ailesinin yaşamına dahil olurlar. Ki-woo, Da-hye ile romantik bir ilişkiye başlarken; Ki-jeong sanat en iyi bilim kurgu filmleri terapisti rolüyle en ufak çocuk Da-song’a hoca olarak; Ki-taek, Ki-jeongun otomobilde seks yapıyormuş gibi göstermesiyle kovulan Bay Park’ın daha önceki şöförünün ardından şöför olarak; Chung-sook ise, paklikçi Moon-gwang’ın şeftali alerjisinin Kim tarafından veremmiş gibi gösterilmesi akabinde paklikçi olarak işe alınır.

Park ailesi bir kamp gezisine çıktığında, Kimler malikaneyi işgal eder ve lüks içinde eğlenmeye başlarlar. O gece Moon-gwang bodrumda bir şey unuttuğunu iddia ederek geri döner. Moon-gwang’ın saklı bir barınağı açmasıyla, kocası Geun-sae’nin tefecilerden kaçmak için 3 yıldır orada yaşadığı ortaya çıkar. Moon-gwang, Chung-sook’a bu gizemi gizlemesi için dilenirken, en iyi aksiyon filmleri saklıca dinleyen Kim kazara Moon-gwang’ın görüş açısına girer. Moon-gwang’ın onların reelinde bir aile olduğunu kavramasının ardından sahekarlıklarını sarihe çıkarmakla onları tehdit etmesi bir tartışmayla sonuçlanır.

15 – Pain and Glory | Film full izle

tarihteki en iyi film - gelmiş  geçmiş en iyi film

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 7.6

Kategori : Drama

Konusu : Cannes’da ve Altın Palmiye ’de ehemmiyetli adaylıklar elde eden bu film, Cannes’dan “En İyi Erkek Oyuncu Mükâfatı”yle dönmeyi muvaffak olur. Antonio Banderas, müthiş en iyi netflix filmleri oyunculuğuyla kaçırılmaması gereken bir performans sergiler. Filmde, maharetli ve deneyimli rejisör Salvador Mallo’nun işini vazgeçmesinden sonraki yaşamı ve devamında geçmişi ve geçmişinin izleri anlatılır. Film yapmayı vazgeçen Mallo, sık sık geçmişe dönmeye başlar. Vücudunun da hayal kırıklığına uğrayınca, kendini yaşlılığa teslim eder. Geçmiş zamanına yaptığı yolculuklarda çocukluğunun geçtiği senelere, annesiyle birlikte yaşadıkları köye ve güçlüklere, netflix en iyi filmler Madrid’deki gençlik aşkına ve kendisi için kaçış alanı olarak gördüğü yazı yazmaya film sürüklemeye başladığı zamanlara değinen bu film, gerçeğinde Almodovar’ın yaşam hikâyesi olarak görebileceğimiz bir özelliğe sahip. netflix film önerileri Kadıköy Sineması’nda da seansları bulunan, izleyenlere tablo gibi kadraj ve renkler sunan; bildiğimiz ve özlediğimiz Almodóvar filmi olarak Acı ve Zafer, seyircisiyle buluşmak için vizyonda.

16 – Monos | Film full izle

sinemanın en iyi filmleri - en iyi filmler imdb

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 7.1

Kategori : Macera, Drama, Gerilim

Konusu : Geçit vermeyen cangılın tehditkâr gölgeleri arasında, savaşçı lakapları imdb yüksek filmler takınmış sekiz çocuk asker, yaz kampını hatırlayan bir yerde Amerikalı bir bayanı rehin yakalamaktadır. Sürpriz bir baskına uğrayınca çocukların görece huzurlu günleri sona erer ve birbirlerine dinledikleri güvenle bağlılıkları sarsılan grup, üslerinden bölerek cangılın derinliklerine sinemanın en iyi filmleri sığınmak zorunda kalır. Kolombiya’nın Oscar adayı Monos, merkezine ideolojiden çok hormonlarının tesiri altındaki ergen kahramanları en iyi filmler imdb yerleştiren, her güzergahıyla alışılmadık, mucizevi bir savaş ve yaşamda kalma hikâyesi anlatıyor.

17 – Joker | Film full izle

tarihteki en iyi film - 2020 filmleri

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 8.5

Kategori : Suç, Drama, Gerilim

Konusu :

Todd Phillips’in rejisör koltuğuna oturduğu Türkiye’de 4 Ekim’de vizyona giren ‘Joker’, sinema sevlerden büyük alaka gördü. İşte, Joker filmi hakkında merak edilen tüm detaylar…

Gerilim ve dram cinsini bir araya getiren, Joaquin Phoenix’in başrolünde olduğu film, zafersiz bir komedyen olan ve DS Comics en çok beğenilen filmler kişiliklerinden Batman’in en büyük düşmanı Arthur Fleck’in gençlik yarıyılında zekasının psikolojik olarak yavaş yavaş tekinsiz sulara yelken açmasıyla “Joker” kişiliğine mutasyonunu mevzu ediniyor.

Phillips ile Scott Silver’in senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen, Marc Maron, Bill Camp, Shea Whigham, Glenn Fleshler, Douglas Hodge ve Brian Tyree Henry gibi şöhretli oyuncular yer alıyor. izlenmesi gereken filmler

Film; kalabalıklar içinde dahi her an yalnız olan ve bağ kurma arayışında olan bir adamın; etrafındaki herkesle gitgide nasıl geçimsiz hale geldiğini gözler önüne sermeyi kastediyor. izlenmesi gereke yabancı filmler

18 – İn The Shadow of The Moon | Film full izle

gelmiş geçmiş en iyi film - en iyi filmler

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 6.2

Kategori : Suç, Gizem, Bilim Kurgu

Konusu : Filmimiz, 9 senede bir ortaya çıkan bir seri katilin peşine düşen bir polis memurunun yaşadıklarını mevzu alıyor. aksiyon film önerileri Katil öyle değişik bir biçimde kurbanlarını avlıyor ki, davayı çözmek isteyen dedektifler en ince detaylara kadar araştırsalar da elleri boş dönüyorlar. Katile kafayı takan polis memurumuz ise bütün anlamıyla yemiyor, içmiyor ve ispat topluyor… Öncelikle 2 saatlik bir Netflix filmi izleyeceksiniz. Netflix filmleri beni pek tutamasa da bazen böyle arada iyi, seyri hoş en iyi 100 film imaller çıkıyor da “Netflix” önerileri kategorimi doldurabiliyorum. Sarihçesi bu film, sonuna kadar süren “Gizem” dolu mevzusuyla beni tutmayı muvaffak oldu. Kurgusu da iyi işlenmiş diyebilirim. Film aralıksız merak ettirdiği için “Neden böyle oluyor?” sualinize yanıt ararken 2 saatin nasıl geçtiğini pek kavramıyorsunuz. Burada “Spoiler” olacağı için “Keşfettiklerim” köşemde bu filmle alakalı esrarengiz imdb top 100 film ayrıntılara yer vereceğim, oraya da bakmayı unutmayın. Ayrıca abone girişi yaparak “filmi izle” butonunu görünür kılabilirsiniz. Yorumunuzu da alta vazgeçin ki, sizden sonra izleyecek olanlara da fikir vermiş olun. E hadi tadını çıkarın!

19 – Glass | Film full izle

en iyi yabancı filmler - izlenmesi gereken 100 film

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 6.7

Kategori : Drama, Bilim Kurgu, Gerilim

Konusu :

Hindistan’da doğup, minik bir çocukken ailece göç ettikleri ABD’de yaşayan M.Night Shyamalan, kendisini dünya çapında şana kavuşturan, sinema tarihinin en esrarengiz ve etkileyici hayalet izlenmesi gereken filmler imdb filmlerinden “The Sixth Sense / Altıncı His”den 1999 beri, çoğu doğaüstü ya da bilimkurgu temalı günümüzde geçen hikayeler anlatan bir yazar, rejisör, üretimcidir. Son zamanlarda gerilimin en büyük ustası Alfred Hitchcock’a öykünerek kendi filmlerinde epizodik kısa rollere çıkmaya merak sarmıştır.

2000 senesinde, “Altıncı His”den hemen sonra sürüklediği, bizde “Ebedi” ismiyle gösterime giren “Unbreakable / Kırılmaz” isimli filmde, Bruce Willis’in canlandırdığı güvenlik misyonlusu David Dunn, tam yolcuların can verdiği bir tren kazasından, hem de burnu dahi kanamadan kurtulan tek izlenmesi gereken 100 film bireydir. Bir vakit sonra onunla temasa geçen sırlı ve mucizevi derecede zeki bir yabancı, Elijah Price Samuel L. Jackson yaşamı süresince kaç kere hasta olduğunu sorar. Ne David, ne de aralarının limonî olduğu karısı Robin Wright rastgele bir hasta olma vakayı andırmaz. İlkokuldan beri dostlarının “Mr.Glass / Bay Sırça” diye çağırdığı, gelmiş geçmiş en iyi film kemiklerinin sık sık 54 kere kırılmasına neden olan genetik bir hatayla doğmuş olan Price, çizgi romanların reel dünyada var olan süper kahramanların hikayelerinin mübalağa etilmiş biçimi olduğunu, tabiatın her iyi kahramanın kötücül bir karşıtını da yarattığını, David’in de kendisinin antitezi olduğunu korunur. tarihteki en iyi film

20 – Fast and Furious 8 – Hızlı ve Öfkeli 8 | Film full izle

izlenmesi gereken filmler imdb -  film önerileri

Yapım yılı : 2017

iMDB Puanı : 6.7

Kategori : Aksiyon, Macera, Suç

Konusu :

Süratli ve Hiddetli serisinin yeni filmi, senenin en fazla beklediğim aksiyon filmlerinden biriydi.
İlk filmden bu yana aksiyonda sürat kesmeyen ve kendi stilini oluşturan seri her sene gişeden galibiyet ile bölüyor. Haliyle yeni filmler birbiri ardına ilave ediliyor. en çok beğenilen filmler

Serinin yeni filminde takımın başı Dominic Toretto kısaca Dom, takımına başka bir deyişle ailesine hıyanet eder ve beynelmilel bir siber kabahatli olan Cipher’in Charlize Theron yanında yer alır. Dom takıma, bir EMP bombası kaçırma en iyi aksiyon filmleri vazifesinin ardından tuzak kurar ve bombayı alarak oradan uzaklaşır. Takım Dom’un ne yaptığının manalı bir yanıtını bulamazken sevgilisi Letty Michaelle Rodriguez ona ön yargı ile yanaşmaz ve bir tehdit altında olduğunu düşünür. Haksızda sayılmaz. Dom içinde bulunduğu tehdit sebebiyle Cipher’in kargaşa yaratmak üzere tasarladığı tüm imdb en iyi filmler kabahatlerde bizzat kendisi için çalışır. Bu arada daha önceki polis olan casus Hobbs Dwayne Johanson’a Bay Hiçkimse isminde sırlı bir federal casus takımı toplaması ve Cipher’in peşine düşmesi için kendisine öneri götürür. Bu arada takımdan azalan Dom’un yerini dolduracak bir destekçi de hazırlamıştır. Bir evvelki filmin Villian baş makûs adam kişiliği olan Deckard Jason Statham. Takım, özellikle Hobbs, Deckard’la çalışmayı kabul etmez fakat Dom’un peşine düşmek ve Cipher’ı yenebilmek için buna zorakidir. Bu vaziyet filmin senaryosunda iyi hazırlanmış trajik açıdan bol malzeme veren kilit bir çatışma olmuş. Hobbs ve Deckard film süresince atışmalarına devam ederken, düşmanımın düşmanı dostumdur anlamı ile düşmana dolayısıyla insana güvenme izlenmesi gereken 100 film noktasında hoş iletiler taşıyor.

21 – Ex-Machine | Film full izle

imdb top 100 film - izlenmesi  gereken filmler

Yapım yılı : 2014

iMDB Puanı : 7.7

Kategori : Drama, Gizem, Bilim Kurgu

Konusu : Henüz 24 yaşındaki Caleb, yalnızca Silikon Vadisi’nin değil dünyanın da en ehemmiyetli teknoloji en iyi bilim kurgu filmleri işletmesinde yazılım uzmanı olarak çalışmaktadır. Firmanın sırlı CEO’su Nathan ise hem işletmeden hem insanlardan uzakta, özel bir dağ evinde yaşamaktadır. Caleb, tertip edilen bir müsabakada, imdb yüksek filmler Nathan’ın dağ evinde 1 haftalık bir ‘mükâfat’ kazanır. Fakat içine çekileceği deneyden habersizdir. ‘Ava’ isminde hoş bir robot kızın vücudunda, dünyanın ilk reel suni zekâsı Caleb’i beklemektedir. Rejisörlüğünü ve senaryoculuğunu Alex Garland’ın üstlendiği bilimkurgu filminin başrollerinde Oscar Isaac, Domhnall Gleeson ve Alicia imdb en iyi filmler Vikander yer alıyor. Senenin en merakla beklenen filmlerinden Ex Machina, “insanlık sonrası fütüristik şok filmi” ve “vizyoner bir bilimkurgu” olarak şimdiden kült filmler arasına girdi.

22 – Escape Room | Film full izle

en çok beğenilen filmler - en iyi korku filmleri

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 6.3

Kategori : Aksiyon, Macera, Korku

Konusu :

Ölümcül Labirent filminde, kaçış odasından kurtulmaya çalışan altı yabancının yaşadığı gerilim dolu saatler öykü ediliyor.

Birbirlerini tanımayan altı bireye, sevk edilen bir posta ile kaçış odasına giriş bileti kazanç. Üstelik, bu kaçış imdb film odasından kurtulan için büyük bir mükâfat da konmuştur. Kaçış odasından çıkmayı muvaffak olan olursa bir milyon dolar mükâfatın sahibi olacaktır. Gençlerin kendilerine sunulan bu fırsatı kaçırmaya hedefi yoktur. 6 şahsın kaçış odasında toplanması ile büyük reyin başlar. Grubun ilk işi odadan kaçmalarını sağlayacak olan ipuçlarını aramak olur. Onlar odanın içerisinde araştırma yapmaya devam ederken, imdb top 100 film odanın içerisi yavaş yavaş ısınmaya başlar. Onları kavurmak üzere olan sıcakta kurtulmayı muvaffak olan takım, kendilerini başka bir etapta bulur. Her zaferin ardından başka bir etap onları beklemektedir ve etaplar giderek daha güç bir hale kazanç. Yaşamda kalabilmek için uslarını kullanmak zorunda olan grup, kaçış odasından kurtulmanın yolunu bulmaya çalışır..

Orijinal adı ”Escape Room” olan filmin senaryosunu Bragi Schut, Maria Melnik ikilisi yazarken rejisör koltuğuna Adam Robitel oturmuş.Oyuncu kadrosu ise Tyler Labine, gelmiş geçmiş en iyi film Logan Miller, Deborah Ann Woll, Taylor Russell McKenzie, Jay Ellis, Nik Dodani adlarından oluşturulmuş.

23 – District-9 | Film full izle

imdb en iyi filmler - imdb film

Yapım yılı : 2009

iMDB Puanı : 7.9

Kategori : Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim

Konusu : Farklı senaryosu, acayip kurgusu ve bilim kurgu kavrayışına seçenek bir gözle bakan içeriği ile, Yasak Bölge 9 hatırı sayılır büyüklükte bir izleyici kitlesine erişmeyi izlenmesi gereken filmler muvaffak oldu. Filmde, 1982 senesinde yaşamda kalan son uzaylıların, hayatlarını idame ettirebilmek için dünyayı yerleşim yakalamalarının öyküsü anlatılıyor. Güney Afrika’nın bir bölgesine yerleşen uzaylılar çok en iyi filmler imdb geçmeden bir araştırma takımı tarafından keşfedilip gözlem altına alınırlar. MNU adlı özel bir firmanın teftişi altında yakalanan uzaylılar, District 9 adlı bir bölgeye konuşlandırılırlar. Bu firmanın yetkilileri uzaylıların teknolojisinin gizemlerini bilip uygulamayı, böylece de muazzam paralar kazanma peşindedir. Bunun için lüzumlu olan şey ise uzaylı DNA’sıdır. MNU çalışanı Wikus van der Merwe enteresan bir virüs tarafından hücuma uğrar ve uzaylılara benzemeye başlar. film tavsiyeleri Firma şimdi kendi çalışanının peşine düşecek, Merwe ise tek sığınabileceği yer olan District 9’a doğru yola çıkacaktır.

24 – Cold Pursuit | Film full izle

netflix film önerileri - imdb top 100 film

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 6.2

Kategori : Aksiyon, Drama, Suç

Konusu :

Cold Pursuit filminde, kar arınıcılığı yapan Nels adında suskun bir aile babasının, bir en iyi filmler 2020 uyuşturucu baronu tarafından öldürülen oğlunun intikamını almak için verdiği çaba ve avcılık kabiliyetlerini kullanarak bir katile dönüşüşü öykü ediliyor.

Suskun bir aile babası olan Nels, kar arınıcılığı yapmaktadır. O, Rocky Dağları’ndaki azametli kasabanın kardan etkilenmemesini, yolların her zaman sarih yakalanmasını sağlar. Eşiyle beraber en iyi yabancı filmler turistlerin rağbet ettiği bu yerde konforlu bir kulübede mutlu bir hayat sürer. Nels durgun ve huzurlu olan bu kasaban dağılmak zorundadır zira oğlu bir uyuşturucu baronu tarafından öldürülmüştür. Süre kaybetmeden intikam almak için oğlunu öldüren adamın peşine düşer. Bu alışılmadık kahraman, avcılık kabiliyetlerini kullanarak sıradan bir insandan kabiliyetli bir katile dönüşür ve karteli dağılmayı emeller. Nels’in yaptıkları hipotez edilemez bir gangster olan Viking ile rakip bir mafya işvereni arasında bir bölge savaşına yol açar. Neredeyse kimsenin yarasız dağılamayacağı bu savaşta hak kesinlikle sağlanacaktır… imdb top 100 film

Senaryosunu Frank Baldwin ve Kim Fubz Aakeson beraber yazdığı filmin rejisör koltuğuna Hans Petter Moland otururken oyuncu kadrosu Liam Neeson, Emmy Rossum, Laura Dern, Tom Bateman, Julia Jones, William Forsythe, Domenick Lombardozzi, Elysia Rotaru, Raoul Max Trujillo, Emily Maddison adlarından oluşturulmuş.

25 – Birds of Prey | Film full izle

izlenmesi gereken 100 film - imdb film

Yapım yılı : 2020

iMDB Puanı : 6.2

Kategori : Aksiyon, Macera, Suç

Konusu :

Yırtıcı Kuşlar ve Muhteşem Harley Quınn / Birds of Prey And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn izlenmesi gereke yabancı filmler

Yırtıcı Kuşlar ve Muhteşem Harley Quınn filminde, Black Mask adlı riskli bir mafya babası tarafından kaçırılan genç bir kızı kurtarmak için Helena Bertinelli ve Dinah Laurel ikilisinin aksiyon ve serüven dolu çabası öykü ediliyor. izlenmesi gereken filmler

Harley Quinn, Gotham kentinde kabahatle savaşan bir yasa savaşçısı olan Helena Bertinelli ve kabahatle savaşan bir aileden gelen yakın kavga et ustası Dinah Laurel eforlarını sinemanın en iyi filmleri birleştirip, kaçırılan kızı kurtarmak için Black Mask’ karşı güçlü bir çabaya girişir.

Orijinal adı ”Birds of Prey And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn” olan filmin senaryosunu Christina Hodson yazarken rejisör koltuğuna Cathy Yan oturmuş. Oyuncu kadrosu ise Margot en çok beğenilen filmler Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez, Chris Messina, Ewan McGregor adlarından oluşturulmuş. imdb yüksek filmler

26 – Arrival | Film full izle

yabancı film izle - en iyi netflix filmleri

Yapım yılı : 2016

iMDB Puanı : 7.9

Kategori : Drama, Gizem, Bilim Kurgu

Konusu :

Büyü filminde, ordu dil bilimcisi Dr. Louise Banks’in hayatı öykü ediliyor. Bir uzay gemisi dünyaya iniş yapınca dünya sanki sarsılır. Emellerinin ne olduğu belirsiz uzaylılarla irtibat kurmanın yolları aranmaya başlar. imdb en iyi filmler Uzaylılarla irtibat kurması için ordu dil bilimcisi Dr. Louise Banks çağrılır. Dr Louise dayanakçı olması için de fizikçi Ian Donnelly seçilir. İkilinin artık en ehemmiyetli vazifeyi, uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğunu tanımlayabilmektir. Bu süreçte bir değişik güçlük de ordunun ısrarcı bir biçimde hamle en iyi netflix filmleri yanlısı olması olacaktır…

Baş rollerine Amy Adams ve jeremy Renner’ı yerleştiren Arrival filminin rejisör koltuğuna ise Denis Villeneuve oturmuş. Filmin senaryosunu imdb top 100 film ise Elm Caddesinde Kabus ve Son Durak 5’in senaryolarına imzasını atan Eric Heisserer yazmış. Filmin kadrosunda Michael Stuhlbarg, Tzi Ma, Mark O’Brien ve Forest Whitaker da yer alıyor.

27 – Ad Astra | Film full izle

izlenmesi gereken filmler imdb - izlenmesi gereken 100 film

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 6.6

Kategori : Macera, Drama, Gizem

Konusu : Yakın bir gelecekte bütün tarihini asla izlenmesi gereken filmler imdb öğrenemiyoruz insanlık Mars dahil bir çok seyyareye erişmeyi muvaffak olmuş, hatta bunların kimilerinde koloniler kurmuş, kâinattaki değişik gelmiş geçmiş en iyi film hayat şekillerini keşfetmeye devam etmektedir. Daha çok ‘Spacecom’ ismindeki bir ünite tarafından finanse edilen bu bulgular, Amerikalıların efsane olmuş astronotu Clifford McBride’ın gittiği bir yıldızdan gelen ışınım patlamasıyla sarsılır. İşletme hem erişemedikleri astronotlarını bulmak hem de onun dünyaya hasar verebilecek çalışmalarını durdurmak için, astronotun oğlu Roy McBride’ı tarihteki en iyi film görevlendirir. Ancak bu yolculuk, risklerle dolu uzayın en karanlık köşelerinden geçen ve neticeyi belirli olmayan bir uzay yolculuğu olacaktır.

28 – Recep İvedik 6 | Film full izle

 sinemanın en iyi filmleri - en iyi yerli filmler

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 2.8

Kategori : Komedi (!)

Konusu :

Recep İvedik 6 filminde, Recep İvedik’in kuru fasulye şenliği için Konya’ya gitmek isterken seyehat acentesinin yanılgısı sebebiyle Kenya’ya gitmesi öykü ediliyor. imdb top 100 film

Recep İvedik evinde televizyon izlerken, kapıya gelen postacının teslim ettiği davetiyeyi görünce çok heyecanlanır. Konya’da kuru fasulye şenliğine davet edilen Recep, müddet kaybetmeden en yakın dostu Nurullah’ı da en iyi yabancı filmler yanına alıp yola çıkmak ister. Ancak henüz gezi başlamadan şanssızlıklar başlar ve seyahat acentesinin yanılgısı neticeyi Recep ve Nurullah kendilerini Konya yerine Kenya’da bulurlar. en iyi filmler

Kenya’ya vardıktan sonra tek emelleri Türkiye’ye geri dönmek olan iki kafadar için artık coşku dolu bir serüven başlamıştır. Afrika’nın uçsuz bucaksız barbar bozkırlarında Recep ve Nurullah, ne olduğunu kavrayamadan iki düşman yerli kabilenin arasında kalırlar. Bu alışkın olmadığı barbar dünyada karşılaştığı tüm güçlüklere karşı kendine has usulleriyle gayret eden Recep’in başına yeniden birbirinden garip ve gülünç hadiseler gelecektir.

Senaryosunu Togan ve Şahan Gökbakar kardeşlerin beraber yazdığı filmin rejisör koltuğuna Togan Gökbakar otururken başrolü de Şahan Gökbakar üstlenmiş.

29 – 500 Days of Summer | Film full izle

netflix en iyi filmler -  imdb top 100 film

Yapım yılı : 2009

iMDB Puanı : 7.7

Kategori : Komedi, Drama, Roman

Konusu :

Alışılmamış cinste bir romantik komedi olan film, aşkın reel olduğuna inanmayan bir bayan ve ona aşık olan bir adamın öyküsünü anlatıyor. imdb yüksek filmler

Tom Hansen, yaşamından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kıza ilk gördüğü anda aşık olur. Yaşamının geri kalan kısmını bu kızla beraber geçirmesi gerektiğini öğreniyordur. izlenmesi gereken filmler imdb

Ne var ki Summer ne aşka ne ilişkilere inanmamaktadır. Buna karşın aralarında dostluktan öte değişik bir ilişki başlar. Beraber geçirecekleri günler sıradışı, cümbüşlü ve gülünç bir öyküye şahitlik edecektir. izlenmesi gereken filmler

İlk kez Sundance Film Şenliği’nde gösterilen film, hem eleştirmenlerden hem de seyirciden bütün anekdot aldı.

30 – Avangers : End Game | Film full izle

imdb top 100 film - en iyi bilim kurgu filmleri

Yapım yılı : 2019

iMDB Puanı : 8.4

Kategori : Aksiyon, Macera, Drama

Konusu : Thanos’un Josh Brolin Ebedilik Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi Dünya balansını kurması sebebiyle süperkahramanlar dahil imdb yüksek filmler dünyanın yarısı küle dönüşmüştü. Geriye kalan ve yas yakalayan en iyi netflix filmleri Yenilmezler’in as kadrosu Black Widow Scarlett Johansson, Captain America Chris Evans, Hulk Mark Ruffalo, Thor Chris Hemsworth ve Iron Man’e Robert Downey Jr. kuantum bölgesinden gelerek aralarına katılan Yemin-Man Paul Rudd umut ışığı olacak. İntikam için eforlarını toplayıp son defa savaşacak olan takımın en iyi bilim kurgu filmleri gayretini ve fedakarlıklarını izleyeceğiz Avengers: Endgame filmi, 26 Nisan 2019’da vizyona giriyor. imdb en iyi filmler

Sizler için imdb puanlamasına göre hazırladığımız en iyi yabancı filmler imdb listesi birçok kategoride en iyi filmleri bulmak ve onların konularını araştırarak tamamlanmıştır.

Değerlendirme
Video Image
Bugün
Filmler
En iyi filmler
5
51star1star1star1star1star
Title
izlenmesi gereken en iyi film önerileri
Description
sizler için özenle hazırlanmış güncel film önerileri.
Upload Date
2020-05-06