Kapan 2017 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.8 IMDB Puanı 59 Görüntülenme

Kapan ÖZET: “Get Out”, “Akşam Yemeğine Geldiklerini Belgeleyin” in öncül önceliğini alır ve daha sonra beyaz güce ilişkin çekici, düşünceli bir eleştiri yaratmak için “Stepford Eşleri” ile katlanır. Peele, elbette, beyaz insanların siyah insanları hipnotize etmeye çalışmadığını savunuyor değil. Bunun yerine, Get Out, kendisini siyahlara karşı empati taşıyan beyaz liberalizme karşı sert bir eleştiri ancak bu empati sadece beyaz kontrolü sağlıyor. Peele öfkeyle sözcüğü bağışlayacak olan Neo-Naziler’e ve diğer beyazlara yönelmemektedir. Kaybedilen bir sebepler. Bunun yerine, ırkçılık eksikliğini itiraf edenlere bakıyor ancak mümkün olan en sinsi tavır üzerine siyah insanlar üzerindeki egemenliğini sürdürebiliyorsa yapın. Chris’in Beyaz insanlarla dolu partide Gül’e söylediği gibi ”

Film gerçekten ürpertici. Sevimsiz müzik ve grotesk işkence pornosu yerine, Peele sizi bilinçlendirmeye dayandırıyor burada ne oluyor? Komplo terör patlamasına yavaş kaynar gibi inşa ediyor. Sonuçtaki ipuçları ilk saniyeden belli, ancak her şeyi birlikte sürüklemek için çalışma süresinin tamamı gerekiyor. Bir korku sonucu şaşkınlığa düşmek için ne kadar sevinç duyuyoruz. Ormanda Kabin’ten beri yaratıcı bir tür film izlediğimi sanmıyorum. Çözüm gerçek anlamda tatmin edicidir.

Get Out’un en sevdiğim yönü, karakterlerin zekası. Beğenecek çok şey var, ancak derin temaların ötesinde; karakterler moron değil. Her tür film izlediğimde karakterler yalpalamıyor ve karakterler mantıksal olarak davranmıyor. Chris ve Rose aptallar değildir. Bir şey bozuk, ihtiyatlı olma garantisi. Olaylar oynanırsa, bu durumda kimse sakat kalacaktı. Rasyonel hareket eden karakterler yazdığından Peele’e tekrar teşekkür et.

“Get Out”, korkuları mizah ile değiştirmez – Peele bunu yapmak için çok akıllıdır. Bunun yerine, korkuyu gülmekle dengeler ve her şeyi toplumsal yorumla ve bu rahatsız edici tonla bağlar. Chris’in çok seçkin olmasının gerisinde kaldığı gerçeği vurguluyor. Her şey, sadece bir dehşet hayranına değil, herkes için bir şeylere ekliyor.

Bir önce yayımladığımız filminide izlemenizi tavsiye ederiz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Kapan 2017 izle