Karanlık Görev – The Age of Shadows
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.2 IMDB Puanı 86 Görüntülenme

Karanlık Görev – The Age of Shadows

Karanlık Görev ÖZET: Yönetmen Kim Jee-Woon'un, Melville WW2 filmi Army of Shadows'dan sonra bu filmin başlığını çekip çekmediğini merak etmem gerekiyor. Bu, tüm film önemsiz şeylerin hepsini elde etmek değil, daha çok Jee-Woon'un Gölgeler Çağı'nda iki şey yapıyor ve bunları iyi yapıyor hakkında küçük bir nokta yapmaktır: direniş hareketleri hakkında filmlere bir tür saygı Savaş esnasında casusluk (bir şekilde bunu bir savaş filmi haline getirir, ancak cephe hatları çoğu zaman kapalı kapılar ardındaki birkaç kişiyle veya trenle örtülü ya da ters çevrilen insanlarla işkenceyle Jee-Woon, Kore'ye Japonya tarafından işgal edildiğinde kendi ülkesinin geçmişi hakkında bir film yapıyor ve bu da onun için kişisel bir boyut katıyor.

Eminim ki ben Koreli olsaydım onunla daha fazla bağlantı kurardım.

Aslında düşündüğüm gibi bu hikayeyi pek bilmiyordum -
işgalci güçlere karşı diğer direniş ve yeraltı hareketlerini bilmekten (ve Melville'in filminin dışında akla gelen, bundan çok daha koyu olan, Inglourious Basterds'dır akla gelen başka bir film) bilerek, drama elle tutulur hale getirir. Karanlık Görev tükçe dublaj izle Oh, ve gerçek çatışmalar ve karakter dinamikleri her an ortaya çıkar. Bu sadakat ve onur hakkında bir hikaye ama aynı zamanda ne kadar zor: bakış açısı çoğunlukla Song Kang-Ho (Snowpiercer ve Host ve Bong Joon-Ho tarafından Host ve diğer filmleri hatırlıyorum), bir Koreli doğumlu subay Japonya'ya karşı direnişin bir yıl önce olan Japon polisi için şimdi uygunluk tarafına geçti. Ancak, Japon polis pirincinin en çok istediği Kim Woo-Jin'in de aralarında bulunduğu yeraltı insanlar Hang Ho'nun karakterinde bazı potansiyeller görüyor, çatışmalar derinleşiyor, ve onlara dönmek için "kalbini açmaya" bakarlar. Kısmen.

Bu çok karmaşık bir film, ve eminim ki burada birkaç gösteri noktasında tarama yaptık ve orada ya da küçük sahneler yaptım, böylece ikinci bir taramanın birkaç şeyi temizleyebileceğinden eminim (bu da çok uzun bir film 140 dakika, Army of Shadows'dan farklı olarak değil, yoğun görüntüleme
kötü bir şey değil, sadece ne olduğunu). Bu karmaşıklıkta film yapımcısı,
yazar da kimdir, çok güçlü tematik bağlantılar buluyor; izleyicilerin, karakterlerin nasıl veya neden bir şeyler yapmaya karar verdiklerini sorgulayabilecek boşlukları nasıl doldurabildiklerini, Lee Jung-Chool'un griye polis olarak yolculuk ettiğini Orjinal düzeydeki haindir ve korkunç detaylardan ve anlardan utanmaz. İşkence sahneleri, direniş savaşçıları yakalanan ve parmak çivileri yakılan ya da parmak çivileri tutulan parmaklıklar gibi şeyleri konu almaz, ancak bazı karakterleri etkilemek için yeterince göstermek önemlidir. Aynı zamanda şiddet acımasız fakat hızlıdır (tabii ki çok hızlı değil), bu aynı zamanda Tabancaları tekrar akla getirir.

'Karmaşık' olarak geri dönmek istediğim, dikkat etmeniz gerektiği (telefonunuzu bir saniye beklerken baktığınızda bir şeyi kaçıracaksınız, uzaklaştıracağınız anlamına geliyor, bu tür bir film değil - bunun yanısıra, çoğu zaman zarif film yapımını ve vidaların 20 dakikalık bir parçayı oluşturan trenin tüm dizisi gibi sıkıştırdığı anları özleyeceksiniz). Kitlenizi, karakterlerden çok sert kararlar alabilen yetişkinler ve aynı zamanda ince ipuçları insanları şeylere uyarabilecek kadarıyla ilgilidir ve aynı zamanda burada ve orada mizah da vardır. Ana direnişçiyi Lee Jung-Chool'a tanıtırken, işleri biraz daha kolay hale getirmenin yolu, 'gergin' likörün tamamını içinden geçmektir. Filmin bu bir dakika nasıl bir araya getirildiğini, içki içmeyi, varil boşalana kadar düştükten sonra, bu yılın en komik şeylerinden biri - ama yine de, çok komik. Bu karakter hakkında her şeyden çok. The Age of Shadows full izle

Bu bazen kaba bir filmdir, beklentilerinizle yüzleşmekte ve gelecekte neler olacağını sorgulamanızın yanı sıra kasvetli ve üzücü. Ancak dramatik yay ve yönetmenin binlerce kez The Godfather'dan aldığı payı izlediğini gösteren palavranca bir gerilimi nasıl oluşturduğu konusunda olağanüstü bir yere varıyor (ancak bunu kendine ait yapıyor, değil sıkıntıya başvurdu.) Karanlık Görev izle ve o şu anda Kore'de en yetenekli yönetmenlerden biri olmayı çok emniyet altına aldı. Gölgeler Çağı, İyi, Kötü, Tuhaf ve Ben Temelde tüm dünyada sevimli olması gereken biri olarak Şeytan gördüm inanılmaz karanlık çabaları eğlenceli ve teyit. Bu dikkat çekici bir film ve 2016 yılının en iyi, en korkunç çabalarından biri.


Bize destek olmak için izlediğiniz bu filmi sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Film izlerken videonun hemen üstünde bulunan paylaş butonuyla ister twiitter hesabınızda ister facebook hesabınızda paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. İzlediğiniz filme olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum yaparak açıklayabilir ve böylelikle ''film acaba nasılmış'' diye düşünen insanlara ön bilgide bulunabilirsiniz. Bir önceki eklediğimiz filme göz atabilirsiniz. FullHdFilmizlei.com iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Age of Shadows

  Yayın Tarihi:

  2016-09-07

  Senaryo:

  Jee-woon Kim, Ji-min Lee

  Ödüller:

  11 ödül & 32 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Karanlık Görev – The Age of Shadows