Kralın Mesajı izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.3 IMDB Puanı 174 Görüntülenme

Kralın Mesajı izle

Gümüş ekranda, Angels şehri hızla iblislerin şehri haline gelen son bir eğilim haline geliyor. Yönetmen Fabrice Du Welz'in en yeni filmi, çok karanlık, cesur ve neon ışıklı bir Los Angeles'ı sergileyen bu girişle, Drive'ın derin ve izinde kalan ayak izlerini takip eden yönetmen Fabrice Du Welz'in en ilginç yönü olan "Message From King", son derece basit, 80'li yılların ilham kaynağı olduğu filmlere övgüler alan intikam-gerilim filmi. Filmin neo-noir unsurlarını, katı bir film yapmak için minimalist eylem dizileri ve TIFF16 için genel olarak keyifli ilk taramayı birleştiren Du Welz'in son derece stilize edilmiş eylemci, büyüleyici bir heyecan katıyor.

Film başlayınca, başkahramanımızın gerçek bir tanıtımı yapılmıyor. Gizemli, sakin ve gözlemci olan Jacob King (Çadwick Boseman) Los Angeles'a hemen hemen herkes gibi gelir ve bir şeyler arar. Ancak, Los Angeles sokaklarında şöhret ve şöhret arayan pek çok hevesli gençin aksine, Jacob, sadece Los Angeles'a şöhret ve servet rüyası için geldiyse onun küçük, güzel kızkardeşi Bianca'yı (Sibongile Mlambo) arıyor. . Maalesef, Bianca'nın güzelliği insanların yanlış kalabalığını çekti ve Bianci yakında iğnenin kuyruk ucunda bulundu ve yakındaki çöplükte çöp götürürken yol gösterdi. Yaklaşan Jacob, yakında Bianca'nın yakındaki bir morgdaki ölümünü öğrenir. Sarsılmış ve üzülmüş ve Bianca'nın uyuşturucu komşusu Trish (Natalie Martinez) yardımıyla,

Kralın mesajı, yıldızı Çadwick Boseman'ı çevreleyen büyük planda ilginç bir film. Son zamanlarda Marvel Cinematic Universe canon'da Black Panter olarak oynanan Boseman, bu filmle ataklarını kanıtlamak için gerçekten iyi bir fırsat verildi. Şans eseri, Boseman, Güney Afrikalı aksanını uygulayabilse bile, yakında çıkacak bağımsız Black Panter filmi için son derece genç ve yetenekli film yapımcısı Ryan Coogler'in yönettiği antrenörü kullanarak hayal kırıklığına uğramıyor. Boseman, kimseye uzaktan gelen kahraman gibi, daha adil ve adaletsizliği yıkmak için her yere ve herkesi yerden yere atmak için yerel bir kasabaya gelen Clint Eastwood'u uyarlıyor.

Teresa Palmer'ı şüpheli olmayan yardımsever komşusu Kelly olarak sevmekle ünlenmiş olan gölgeli diş hekimi Dr. Wentworth, kare atlı Luke Evans tarafından mükemmel bir şekilde oynanmış, Tom Felton için küçük bir rolde, Bianca ve Trish'in uyuşturucusu oynuyordu. satıcı Frankie, her zaman etkileyici Alfred Molina'ya süper zengin ve süper kabataslak sinema yapımcısı Preston'ı canlandıran Du Welz, çok motifleri, karmaşık parçaları ve sonsuz komploları olan bir aksiyon-gerilim filmi yayınlayarak çok yüksek kalitede bir atış oluşturuyor.

İntikam-thriller türünün en heyecan verici unsurlarından biri, özellikle de bu çok zengin ve kalıcı topun içine yerleştirilen yeni filmler, kahramanın seçeceği silahın tam olarak ne olduğunu buluyor. Du Welz, senaryo yazarı Stephen Cornwall ve Oliver Kasap ile birlikte, bir bisiklet zinciri dışında Bay King için karar veriyor. Evet, beni iyi dinledin, lanet olası bir bisiklet zinciri. Zincir bisikletinizin dişlilerinden uzaklaştığında ellerinizi kirleten zincir Mr.King, bisiklet zincirinden başka bir şeyle tüm kötü niyetli sakalların ön kapısından içeri girerken, diğerleri silahlanmıştı. bıçaklar, silahlar ve kulüpler, Kral kardeşinin ölümünü, bu genel baddilerin her birine ve her birine bir hamuru zincirleyerek intikar eder. Filmde en unutulmaz kötülerden biri olan Zico (Lucan Melkonian)

Birçoğu, çok Blade Runner'ın nostaljik bir hisse sahip olan Message From King'in Dünya Premieri'nden çıktıysa da, Refn's Drive'a, çok intikam duyan, gerginlik hissi veren, atmosferik bir aksiyon parçası olan çok tartışılmaz benzeşmelere yardımcı olamadım. Bu karakter çalışmasıdır. Her iki filmdeki her iki kahramana da beklenenden daha az hikayesi verilirken, sevginin intikam için en büyük motivasyon olduğu açıkça belli oluyor.

Kız kardeşleri ölümünden intikam saldırısının sonuna geldiğinde, filmde kuşkusuz soruşturma, muharebe ve sinsi becerileri, özellikle Kral'ın bir taksi şoförü olduğuna karar verdiklerinde seyircinin sorguladığı çok kuşkulu bir ton var. filmin açılış çerçeveleri, gümrük sorgulama sahnesi boyunca. King'in becerilerinin bitmesini ve kavranmasını berbat etmese de, Du Welz, emici rahatsız edici bazı vahiylere rağmen, Kral'ın yolculuğunun tüm zafere ve tuzaklarında izleyicilere ilgi duyma konusunda harika bir iş çıkarıyor.

Message From The King, mükemmel bir film değilken, izleyiciler, sunulan karakterlerin her birinin mutlaka kendi gündemlerini planladıklarını anlamayı emredebilir. Jacob ve Kelly, yalnızca Bianca'ya erken cenaze töreni yapan ve genel olarak daha iyi bir hayat ve barış olanağını barındıran kişilerin hak ettiği şeyin ötesinde iken, bazıları servet arayışı içinde, diğerleri ise iktidar peşinde koşuyorlardı.

Bir önce yayımladığımız filminide izlemenizi tavsiye ederiz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Message from the King

  Yayın Tarihi:

  2017-05-10

  Senaryo:

  Oliver Butcher, Stephen Cornwell

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Kralın Mesajı izle