Mandariinid – Mandalina Bahçesi
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.3 IMDB Puanı 28 Görüntülenme

Mandariinid – Mandalina Bahçesi

Mandariinid - Mandalina Bahçesi KONUSU
1990 yılında Gürcistan, Apkhazeti bölgesinde savaş. Estonyalı bir adam Ivo, mandalina ekinlerini hasat etmek için geride kaldı. Kapısında kanlı bir çatışmada, yaralı bir adam geride kaldı ve Ivo onu içeri almak zorunda kaldı. Gürcistan'da savaş, Apkhazeti bölgesi 1992: Yerel Apklar Gürcistan'dan kopmak için savaşıyorlar. Dağların arasındaki Estonya köyü boş kaldı, neredeyse herkes anavatanlarına döndü, sadece 2 kişi kaldı: Ivo ve Margus. Ancak Margus, mandalina ekinlerini hasat ettiği anda ayrılır. Minyatür köyündeki kanlı bir çatışmada yaralı adamlar geride bırakılır ve Ivo onları içeri sokmaya zorlanır. Fakat onlar savaşın karşıt taraflarındandır. Bu, başkalarının savaşının ortasında kendilerini bulan Estonyalılarla ilgili savaş karşıtı hikayeye dokunuyor. Nasıl hallederler? Düşmanlar üçüncü taraf çatısı altında nasıl davranıyor?
Yayın tarihi: 17 Ekim 2013 (Gürcistan)
Yönetmen: Zaza Urushadze
Film müziğinin bestecisi: Niazi Diasamidze
Senaryo: Zaza Urushadze
Diller: Estonca, Rusça, Gürcüce, Abhazca

Bir önce yayımladığımız filminide izlemenizi tavsiye ederiz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  "Mandariinid" (2013) çok iyi bir film. Çok gerçekçi (iyi, belki de iki karakter arasındaki bağı biraz hızlıydı), güzel sinematografi, çok güçlü oyunculuk, sıkı ve basit ama çok etkileyici bir senaryo ve üst çentik yönlendirmesiyle, bu gerçek bir film gemisidir.

  Hikâyenin kendisi karmaşık değildir, ancak içinde bulunduğu geçmiş belki de Batılı ülkelerde çok iyi bilinmemektedir. Yine de, basit ve evrensel bir dil ile anlatılmaktadır.

  Genel olarak, "Mandariinid" bir savaş filmi değil - her anlamda savaş karşıtı film. Çok fazla hareket yok, ama 1 saat 22 dakika bu film mükemmel bir şekilde tempolu, bir saniye sürmez ve oldukça güçlü hikayeler sevenler için çok keyifli.

  Diğer Adları:

  Tangerines

  Yayın Tarihi:

  17 Nisan 2015

  Senaryo:

  Tatjana Mülbeier, Zaza Urushadze, Zaza Urushadze, Artur Veeber

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 12 ödül & 7 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Mandariinid – Mandalina Bahçesi