Öbür Dünyadan izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 134 Görüntülenme

Öbür Dünyadan izle

"The Awakening" i Korku / Süspansiyon türü için temiz bir hava nefesiyle buldum. Pek çok titrek kam ile çekilen film, gerçeği göstermek türü korku ve gerilim filmleri, zavallı karakter gelişimi ile dünyadaki gişe ve oturma odalarına çarptı, en çok işkence gören ve gore, çizikler o kadar ince ki resimdeki tek şeffaf hayaletler bunlardı . "Awakening" anlık bir klasik olmaya mahkum! Bu sadece doğru miktarda kısıtlama ile yapılır, göreceli olarak Hitchcock tarzı bir ses tonudur. Görmediğiniz şey çok daha fazla gergintir ve onu ekler. Daha azı gerçekten daha fazladır. Özellikle bir hayalet öyküsü ile yürümek için ince bir çizgi var, omurganın karıncalanma duygusu, cilt sürünen his ve bu unsurun sadece gizemle psikolojiden alıntılanabilmesi için,

"Awakening", 1921 İngiltere'sinde, kahramanımız Floransa Cathcart'a özgür düşünce, güçlü istekli hayalet canavarı, yazar ve şaka kesici, filmin bu mücevherini şaşkına dalarak açıyor. Ortamlar, psişik ve séances ', maneviyat dini ile başlayan o dönem boyunca öfkeli idi. Spiritüalizm 1840'lı yıllarda gelişen ve 1920'li yıllarda zirveye ulaştı. Abraham Lincoln, küçük oğlunun ölümünden sonra karısına katılan Aristokrat ve ünlü sınıfın pek çok müşterisiyle birlikte. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, birçok yaslı ruhlar ya ölümcül hastalıklardan ya da savaşın dehşetinden kaybedilen sevdikleriyle bağlantı kurmaya çalışıyorlardı ve yalnızca madeni para arayan ve yanlış umuda satan vicdansız şarlatanlar tarafından kurban edildi. Floransa' asıl amacı bu işe bir son vermek, ölüm, öbür dünyayı ve hayaletleri aydınlatan ve gerçeği aydınlatmaktır. Ancak bir öğrencinin yakın tarihli bir ölümüyle ve eski bir cinayetin ve bir hayaletin görüldüğüyle ilgili bir söylenti ile, bir erkek yatılı okuluna dönüştürülen sözde saçmalık eski bir büyük mülke davet edildikten sonra Floransa, okul çocuğu şaka ve sahtekarlıklarından daha fazlasını bulur - Güzel, korkutucu ve aydınlatıcı bir şey buldu.

"Uyanış" daki karakter gelişimi, tüm oyuncu kadrosunun sağlam performanslarıyla mükemmel şekilde yapılır. Kuyruk için tüm üretim ipucu olduğu gibi sinematografi mükemmel. Setlerden dolaptan müzikal puana. Hikaye ve zaman dönemi için yapılan araştırma, bu hayalet öyküsünün hayata geçirildiğidir. Bu, bu hikayenin anlatıldığı zamanın gerçeğine ve ardından gelen gizemine küçük ayrıntılar ve ürpertici küçük sürprizler. Ayrıca pacing hakkında yorum yapmalıyım - bu film hiçbir zaman boşa harcıyor, hiçbir aksiyon dolu değil, korkutucu bir dakika film türü, çok daha ince ama asla yavaş ya da sıkıcı değil ve hiçbir şey boşa gitmiyor.

Gerçek bir korku / gerilim uzmanı olarak (film yapımında derece aldım ve baskı, film ve TV için 12 yıldır makyaj sanatçısı / stilistim.) Bazı alaycı ve olumsuz yorumlar üzerine yorum yapmak istiyorum . Bütün korku ve gerilim filmlerini bir araya toplamak olamaz. Türün birçok alt kümesi vardır (Slasher, Grind House, Gizem, Supernatural, Creature, Occult, Gothic ...) ve konuşmak için her biri kendi lezzetine sahiptir. "Elm sokağında bir kabus" gibi bir filmi "The Changeling" ile kıyaslayamazsınız. Her ikisi de dehşet olarak düşünülse de, biri doğa üstü korkutucu diğeri klasik hayalet öyküsü. Her ikisinin de yeniden yarattığı "The Haunting" ile "The haunted hill'taki ev" gibi aynı alt gruptaki filmleri karşılaştırırken bile, büyük farklılıklar var, genellikle ayrıntılarda ve sunumlarda bulunur ve kendi başına benzersiz sayılmalıdır. Güneş altında yeni bir şey olmadığı doğru olabilir ve hepimiz aynı arazileri ve temaları tekrar tekrar gördük - yaşlı temalara eklemek için her zaman yeni bir şeyler olduğunu bulduk.

Bu film, "Awakening" için 10 yıldıztan 8'inde harika hayalet hikayelerim arasında yer alıyor.


Bize destek olmak için izlediğiniz bu filmi sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Film izlerken videonun hemen üstünde bulunan paylaş butonuyla ister twiitter hesabınızda ister facebook hesabınızda paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. İzlediğiniz filme olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum yaparak açıklayabilir ve böylelikle ''film acaba nasılmış'' diye düşünen insanlara ön bilgide bulunabilirsiniz. Bir önceki eklediğimiz filme göz atabilirsiniz. FullHdFilmizlei.com iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Awakening

  Yayın Tarihi:

  2012-04-20

  Senaryo:

  Stephen Volk, Nick Murphy

  Ödüller:

  4 ödül & 2 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Öbür Dünyadan izle