Phantom Thread
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.2 IMDB Puanı 154 Görüntülenme

Phantom Thread

Phantom Thread 2018 filmini türkçe dublaj ve altyazılı olarak ve Full Hd ekran seçenekleriyle izlemek için sitemize davetlisiniz. İçten, zarif ve güzel hazırlanmış bir başeser. Paul Thomas Anderson, bir sanatçının yaratıcı yolculuğunu modanın ipuçları ve romantizmle, sadece film aracıyla iletilebileceği kadar incelikle dile getirmeyi muvaffak oluyor. Kubrick'in başarılarını hatırladan bir atmosfer olan bu romantik oda, eşsiz bir sevgi bakışını gösterir; aşkın her karakterin yüreklerinin kırılgan dizeleri tarafından şekillendirildiği ve manipüle edildiği bir perspektif.

Öncelikle, "Phantom Thread" in korkunç bir istikametini övüyorum: görüntü yönetmeni ve istikamet. Paul Thomas Anderson'ın suskunluk ve uzun müddet kullanması tarzı ve tarzı ustaca ve yukarıda belirtildiği gibi büyük ihtimalle Kubrick'in yapıtlarından esinlenmiştir. "Ne kadar az derse, sözleriniz ne kadar ehemmiyetliyse," dediği gibi, o kadar çok suskunluk, her satırı ne kadar çok gösterecekse alıntıya benzer. Uzun sürdükçe, her kısa çekim de o kadar çok mana kazanacaktır. Dolayısıyla bu metot dramatik efektlerin çeşitliliği üzerinde daha fazla denetime müsaade eder; ve buna karşılık izleyicilerin duyguları. Anderson ayrı olarak bu tekniği "The Master", "Magnolia" ve başeseri "There Will Be Blood" da dahil olmak üzere diğer filmlerinin çoğunda kullandı.

Tabii ki, bu taktik her vakit iyi hizmet etmez. Dinleyiciler diyalog ne kadar çok görürse, senaryonun alakasını çekme de o kadar çoktur. Senaryoyu ne kadar alaka çekici hale getirirse, performanslar o kadar cazip hale gelecektir.

Yeniden de "Phantom Thread" tüm bunlara sahiptir. Daniel Day-Lewis ve Vicky Krieps'in yönettiği muhteşem performanslar, Lesley Manville'in desteklediği kuvvetli ve sık sık göz ardı edilen performansı ve Paul Thomas Anderson'ın yazdığı keskin ve yoğun bir özgün senaryo. Bir romantizm için her zaman değerli olan senaryoda birkaç komedi serisi de harmanlanır. 1950'lerin savaş sonrası bir Londra ortamı oluşturmak için ihtiyaç duyulan olan kostüm tasarımını unutmamak için.

Nihayetinde skor. Muhtemelen filmin en kuvvetli bölümü olan bu skor, Paul Thomas Anderson'un diğer filmlerinin birkaçında bulunan garip aura'sına sahip. En sık yaptığı ortak çalışanlarından birinin, "The Will Be To Blood" ve diğerleri için bu filmin puanı olan Jonny Greenwood olduğu tesadüf değil. Son zamanlarda çoğu film, dramı artırmak için müzik kullansa da, Paul Thomas Anderson ortak normu reddetti; Bir atmosfer oluşturmak için müziğe değer veriyorlar. Bu atmosfer, hemen hemen tüm yapıtlarında hayati ehemmiyet taşıyor ve hikayeyi ileriye götüren gizemli bir tını yaratıyor.

Bir sanatçının saplantısının kıvrımlı derinliklerini keşfetmek ve hayali ilmikler arasında dokunmuş birkaç kilometrelik şaşkınlık için genişleyen aşkın ve yüce bir sanat yapıtı, izleyiciyi fevkalade derecede ince-incelikli bir şekilde karıştırıyor.

Elveda, Daniel Day-Lewis. Seni özleyeceğiz. Phantom Thread 2018 Full HD izle

www.fullhdfilmizlei.com

Bir önce yayımladığımız filminide izlemenizi tavsiye ederiz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Phantom Thread

  Yayın Tarihi:

  2018-04-13

  Senaryo:

  Paul Thomas Anderson

  Ödüller:

  6 Oscar Adaylığı. Diğer 32 ödül & 87 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Phantom Thread