Savaş Vadisi 2016 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.2 IMDB Puanı 60 Görüntülenme

Savaş Vadisi ÖZET: İyi savaş filmleri izlemek çok rahatsız edici olabilir. Modern dijital efektlerin çarpıcı gerçekçiliği, bir sinemada yaşanabilecek en şiddetli duyu saldırılarından birinin Hacksaw Ridge’i (2016) bulmasını pek çok izleyiciye yoruyor. Sıradışı bir kahramanı kutlayan gerçek bir öykü olmasaydı film, acımasız katliam ve askeri zaferin hoşa gitmeyen bir görüntüsü ile suçlanabilirdi.

Film iki yarıda oynuyor: Ordu Medic Desmond Doss (Andrew Garfield) ve Hacksaw Ridge’in gerçek Savaşı’nın erken yaşamı ve romantizmi. İncil’in en iyi Virginia’sında yetiştirilen Doss, küfürbaz bir babanın başında sorunlu bir yetişme yaşıyordu. Dindar bir Yedinci Günün Adventisti, asla şiddet uygulamayacağına ya da silah taşımaya yemin ederek, Ordu’ya katılmakla görevli olduğunu düşünüyordu. Hayatındaki tek sevgiyi, hemşiresi Dorothy Schutte’yi (Teresa Palmer) tanıştıktan kısa bir süre sonra, Tanrı’yı ​​silahsız olarak ve düşman askerlerini öldürmeden kullanabileceği düşüncesiyle bir araya geldi.

Bir korkak ilan edildi ve terk etmek için zorbalık yaptı, nihayetinde vicdani retçi statüsü kazandı ve Mayıs 1945’te Okinawa Savaşı’nda Hacksaw Ridge’i ele geçirmek üzere gönderilen birliklerden biriydi. Saldırı, ezici düşman ateşi altında geri çekilmek zorunda kaldı, ancak Doss geride kaldı ve tek elle boşaltılan 75 kayıp, ip yüzünden 100 metre yüksekten bir kazıntıdan düşürdü. Ridge sonunda yakalandı ve Doss, II. Dünya Savaşı’nın en süslü kahramanlarından biri haline geldi.

Bu hikayede tasvir edilen kahramanlık öylesine olağanüstü bir büyüklüktedir ki, filmin esası üzerinde herhangi bir düşünceye kolayca kaplanabilir. Komplikasyonsuz ve olgusal anlatı yayıyla birlikte hikaye, oyunculuk ve film çekme olmak üzere iki sütun üzerinde duruyor. Her iki puanda da bu film yüksek övgü hak ediyor. Erken hayat ve romantizm bölümü melodrama doğru sürüklenirken Garfield sarsılmaz ilkenin geniş gözlü ve düz konuşan adamı olarak kusursuzluğa dökülür ve Palmer sevimli duygusal çıpasını inandırıcı bir şekilde çalar. Birkaç büyük isim içeren güçlü bir destek atışı ile birlikte, bu hikayeyi inandırıcı bir şekilde taşıyan güçlü bir topluluktur.

Bununla birlikte, bu filmin en göze çarpan unsuru, savaşın acımasızlığını acımasızca ileten güçlü asıl görüntüleme tekniği ve gösterişli yapı konstrüksiyonudur. Öyküleyici bir teknik prodüksiyon olmasına rağmen, anlatı üzerinde gösteri önceliği veren filmin Aşil Topuğu. Parçalanmış ya da süngülerle çevrilmiş gövdelerden biri ya da belki de birkaç kask kafası çok fazla iletebilir, ancak yirmi kişi duyuları etkisiz hale getirir. Şimdiye dek daha az şeyin olabileceği bir durum varsa, bu kadar. Aksi takdirde, olağanüstü bir savaş kahramanı hakkında güçlü anlatımlı, çekici bir film.

Bir önce yayımladığımız filminide izlemenizi tavsiye ederiz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Savaş Vadisi 2016 izle