Tanrısız Gençlik – Jugend ohne Gott
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 131 Görüntülenme

Tanrısız Gençlik – Jugend ohne Gott

FİLMİN HİKAYESİ : Kuşkusuz, zamanlama talihsiz, ama belki de Mocking-Jay, Divergent veya Labirent Runner gibi filmler, yapımcıları böyle bir filme dönüştürülebilecek Alman materyalleri aramaya teşvik etti.

Ancak, Ödön von Horváth'in Kitabı "Jugend ohne Gott" şüphesiz, Nazi zamanlarının ortasında yazılan faşist ve ırkçı "Übermensch" -philosophies faylarının sadece en iyilerinin seçildiği ve ortaya koyduğu ilk, en ilerici ve özverili kitabıydı. Sistemin dışına itilmiş olanların pahasına - yeterince uyuşmadıklarına ya da basitçe yoksulluk içinde mi doğduklarına bakılmaksızın. İlk sözü edilen filmlerin farkı, şüphesiz ki bugünün demokrasilerinde lüks konfordan değil, 1937'de Nazi yönetiminin ortasından yazılan en isyankar kitaba dayanmaktadır. Bu, gerçek değerli bir tarihi kültürel uyanıklıktır. -up-call, Donald Sutherland'ın Hunger-Games'e katılırken ümit ettiği bir şey. Bu yüzden benim 10 yıldız derecelendirmesi.

Bu kitaptan çıkan birçok film var: bir fransız, her kuşak daha sonra bir Alman versiyonu - bu üçüncüsü, bu yüzden bu film versiyonları sadece Nazi zamanından beri Alman kültürünün değişimine dair bir kavrayış olarak değil ama aynı zamanda, insan kişiliğinin konformist bir toplum tarafından bastırılması tehlikesinin her zaman ön planda olduğunu hatırlatmak isteriz - özellikle bugün hepimizin birçok seçeneğimiz olduğuna inanmakla kandırıldığımızda, aslında kitle iletişim araçlarıyla senkronize edilirken doğal fiziksel anormalliklere artık yer kalmadığı nokta: Her yağ şırıngasının aşağıya bakması, her siğilin mümkün olduğu kadar uzaklaştırılması, dişlerin diğerlerine karşı "o kenara" yetmeyene kadar düzeltilmesi gerekir. onların ısırıklarını kaybetmiş gibi görünüyor.

60'ların yanı sıra 90'ların versiyonu da 30'lu kitabın düz öyküsüne daha yakın. Bu filmin tersine, 3 flashbackin film formatını veya aynı hikayenin 4 farklı versiyonunu, en önemli perspektiflerden görüyoruz. Karakterler bazı sürpriz öğeler vermek ve bize bizim öznel sürümü bizim tüm gerçekliğin bir parçası olduğunu göstermek için.

Katılmamış olduğum tek şey, bir kızın, kitapta yaptığımdan daha iyi görünmesiydi (sadakatsiz bir pasaj yaparak) ki, şimdiki politik feminist doğruluk adına, hiçbir kadının tasvir edilmemesi gerektiğinden şüphelenmemi sağladı. şeytan gibi. Genel olarak, şu anki zeitgeist'e bu türden sahtecilikleri reddediyorum çünkü bunlar, eski siyah-beyaz filmlerin daha sonradan yapay bir şekilde renklendirildiği kadar tarihi ya da Roma İmparatorluğu ile ilgili filmlerde 70'lerin saç modasını nasıl görebiliyorsa, o kadar da "parlaklık" dır. . Hayat, olduğu gibi ve herkesin mutlu olması için gerçekler üzerinde derinlemesine düşünmek, tarihi dersleri ve referansları bize sarstı - özellikle modern bulgular kısa süreliğine sadece kısa bir süre sonra başkaları tarafından değiştirileceğinden.

Ama yine de - bu film geleceğe kuruldu, bu yüzden sanatsal sapmalar sadece izin verilmiyor, ancak zaman zaman gerekli değil ve film bazı popüler sahneleri vurguladı, çünkü sahne kahramanı bindirici konformist baskıya karşı bir savunma olarak içiyor. hükümetler sigara içenleri negatif (ve bununla birlikte sağlıksız) indoctrination ile eşzamanlı olarak bombaladıklarında, çoğu zaman cehalette göz ardı edilen ya da kasıtlı olarak bilinçsizce silkelenmiş olan yön.

Alman filmleri ve kültürü çoğu zaman İngiliz aksanının çeşitliliğinin duygusal esnekliğinden yoksun olsa da - bu film için, soğuk Yüksek Alman, antagonistlere değil, ana-video-çekimlerinin% 90'ına çok uygundur. Almanya, tek ve tek Berlin aksanına abone olmaya ve diğer aksanları aptalca indirmeye mecbur hissetmese de, kültürel ve bununla birlikte duygusal renkleri oyunlarına sokmak için onları bütünleştiriyordu. ABD'de miras Almanya mirası olarak kabul edilirken, Almanya'da sınıfta bir fark olarak algılanıyorlar - ironi, aptal olarak algılanan güney aksanların Almanya'nın daha varlıklı kısmına aittir. Bunun bir başka yönü, "soğuk soğuk" olan haklı kültürel tatminsiz gençlerin konuşulmamış bir dogmasıdır.

Film iyi - içerik değerli ve düşündürücüdür. Ne yazık ki benim değerlendirmem şu ki, bu oldukça spartan filmi çok nadir ve milyonlarca İngilizcenin "tweenie-filmleri" nin özel efektlerine döküldükten sonra uluslararası kazanım elde etmek için geç kaldı. Bunun gibi filmler bir yıl sonra isyan edilmemiş gizli isyan çizelgeleri haline getiriyor. Almanya'nın kendi ayak izlerini yaratma cesaretine sahip olmak yerine Hollywood'un sağlıksız bir gecikmeyle devam ettiği ve “aptal Alman parası” nın (bakma gibi) hala saf Hollywood filmleri gibi (aslında kuşkusuz eğlenceli) finanse ettiği üzücüdür Atomic Blonde (sadece Almanların büyük zamana yatırım yapmaları yerine, büyük bir zaman harcayarak, ABD'ye olduğu kadar "büyük hayal" etmelerine izin vermek yerine, Berlin'e bir kaç turist çekecek. Bu, baskın bir entelektüel toplum için dünyadaki en uyumlu kuralların bazılarıyla çok terapötik hizmet edecektir. Belki de bu filmin bu kadar çok çalışmasının nedeni budur - doğrudan atın ağzından geldi.


Bize destek olmak için izlediğiniz bu filmi sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Film izlerken videonun hemen üstünde bulunan paylaş butonuyla ister twiitter hesabınızda ister facebook hesabınızda paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. İzlediğiniz filme olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum yaparak açıklayabilir ve böylelikle ''film acaba nasılmış'' diye düşünen insanlara ön bilgide bulunabilirsiniz. Bir önceki eklediğimiz filme göz atabilirsiniz. FullHdFilmizlei.com iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Jugend ohne Gott

  Yayın Tarihi:

  31 Ağustos 2017

  Senaryo:

  Alex Buresch, Matthias Pacht, Ödön von Horvath

  Ödüller:

  1 ödül & 2 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Tanrısız Gençlik – Jugend ohne Gott