Wilson
9.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 9.0 /10 (1)
5.8 IMDB Puanı 72 Görüntülenme

Wilson

Wilson ÖZET: Yalnız yaşlı bir erkeğin, yabancılaşmış eşiyle ilk kez kızıyla buluşması için yeniden bir araya gelen yalnız bir orta yaşlı erkeğin hikayesi Wilson, filmin hiç yapmadığı bir şeyi gerçekleştirir. Büyük ve küçük ekranın mücevheri olan Woody Harrelson'u ele geçirir ve onu tamamen beğenemez hale getirir. Bu, karakterinin gerçek suçunun sulandırılmış bir Marc Maron karikatürü olması nedeniyle kolay bir başarı değildir. Adam şaşkınlıkla büyük soruyu merak ediyor ve çerez kesici bilgeliğini, kulak misafiri içindeki herkese neşeyle sızdırıyor. Zehirsiz olduğunu düşünüyor, ama gerçekten de gerçekten can sıkıcı biri.

Bu problem filmin kendisini de kapsar. Akıllı olduğunu düşünüyor ve insanlığın koşullarına yeryüzünden dağılmış kavrayışlar verdiğini düşünüyor. Tembel olarak, Wilson merkezli yaş klişelerinin yapılandırılmamış bir öyküsü kullanıyor ve ekran zamanınızı, sana hızlıca uçan ve sonuçsuz olarak kaybolan tonalsız uyumsuz anlarla dolduruyor. Sonuçlar, hiçbir yere gitmeyen ve hiçbir şey yapmayan, sinir bozucu bir karakter çatısı, çatışma, tema ve cılız eski şakaydı.

Elbette bu nokta olabilir; film hayat hakkında söylenecek. Ergo, eğer hayat dağınıksa, o zaman bu film de öyle. Yine de, filmlerin toplam eksikliği, kendilerini DNA'ya mümkün olduğunca yüksek sesle duyuran sahneler ve arsa puanlarıyla sızar ve çok hızlı bir şekilde doruğa ulaşır. Bir sahnede, Wilson (Harrelson), onun iki iki arkadaşının (Rajskub ve Gelman) St. Louis'e taşınıyor olduğunu öğrenir. Onu iyi anlamıyor, yıllar boyu sürecek hayal kırıklığı gibi hissettiklerini patlatana kadar onlara kıkırdayarak. İyi bir küçük sahne ama filmin döngüsel projektör slaytları gibi vites değiştirmesinden önce tadını çıkarmak için asla zamanımız olmadı.

Ve sunumda öne çıkan Wilson, filmdeki en zeki kişiyi daha iyi veya daha kötü biri olarak gösteriyor. Hiç kimse onu boğa günlerinde aramaya cesaret edemez; özellikle de bir dizi kötü yaşam seçimi sonrasında zorluklarla bir arada tutan eşi Pippi (Dern) değil. Bazen Wilson'un korkunç yaşantısı altındaki krizlerden bir tutsak gibi tepki gösteriyor. Ancak hikayenin sonuna gelindiğinde, somurtkan eski sevgilisinin yılının ötesinde akıllıca olacağı fikrine yenik düşer.

Evet, hayır, adam çok vasıflı, daha zekice, daha az zeki, daha az okur-yazar Bukowski karakteri bir zamanlar Woody Allen filmi izleyenler tarafından "ete mi yakınlaştı ve düşünüyordu," cidden, bu sinir bozucu katili nasıl alabilirim "diye düşündü. Sanırım bu konuda Wilson bir daha başarı için akredite olabilir. Orta yaşlı bir beyaz adamın günlük mücadelesini başarmış ve önemsiz ve gereğinden fazla görünmesini sağlamıştır.


Bize destek olmak için izlediğiniz bu filmi sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Film izlerken videonun hemen üstünde bulunan paylaş butonuyla ister twiitter hesabınızda ister facebook hesabınızda paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. İzlediğiniz filme olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum yaparak açıklayabilir ve böylelikle ''film acaba nasılmış'' diye düşünen insanlara ön bilgide bulunabilirsiniz. Bir önceki eklediğimiz filme göz atabilirsiniz. FullHdFilmizlei.com iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Wilson

  Yayın Tarihi:

  2017-03-24

  Senaryo:

  Daniel Clowes, Daniel Clowes

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Wilson