Yüzüklerin Efendisi İki Kule 2002 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.7 IMDB Puanı 15 Görüntülenme

Yüzüklerin Efendisi İki Kule 2002 izle

Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi İki Kule bir film yapımcısı tarafından şimdiye kadar denenen en cesur projelerden biridir. Bay Jackson, alacağı her ovasyonu, her ödülü, konuşulacak ve yazılacak olan her övgü ve hayranlığı hak eder. Hikayenin bu ikinci taksimi, her anlamda bir başyapıttır, kitaplarla ilgili önyargılarınızı unutur, bu güzel hikayeye bakmanın başka bir yoludur (bunun kurallara aykırı olduğunu biliyorum, ama önceki yazarların söylediğine direnemiyorum) yorum - Yüzüklerin Efendisi ve Kitapların Efendisi ile senaryo ve bale formatlarındaki Romeo ve Juliet arasındaki farkı karşılaştırdığın bir yorum - tamamen doğruydu). Gollum mükemmel bir amalgamdı, o kadar kolay bir şekilde rahatsız edici bir Jar-Jar-Binks-Alike olabilirdi. Bunun yerine, Jackson ve Serkis'in (ve pek çoğunun) "Smeagol" un CGI enkarnasyonunu tasvir etmeyi tercih ettikleri şey, inanılmaz derecede duygusal ve güçlüdür. Gollum derinden rahatsız edici, eğlenceli, neredeyse sevilebilir ... John Ronald Reuel'in kendisi bile Smeagol için o duyguları uyandırabiliyor bile değil ...

Kötü bir Brad Douris tarafından kötü bir Grima Wormtongue kötü bir performans sergiliyordu. kelimeler. Douris _Became_ Wormtongue, esin kaynağı olan esinlenmenin ustaca yerine getirilmesinde.

Muhtemelen bu filmin en kesin dökümü, Manchester'ın Rohan kralı Theoden olarak Bernard Hill'di. "İki Kule" için yapılan döküm, geriye kalanların, bu rolleri yerine getirip getiremeyeceği, geriye dönük olarak bir sarsıntıyı kafa ve şaşkınlığa uğratıyor. Bay Hill'in performansı gerçekten ilk orandı, "yüzüklerin efendisi iki kule türkçe dublaj izle" na büyük katkı sağlayan bir performans, izleyici için duygular için dönen bir kasırga sahneleriydi.

Viggo Mortensen güçten güçe doğru gidiyor. Performansı içsel ve hassastır. Tolkiens'in Aragorn'un vizyonunu (en azından benim için) tetikleyen en büyük duygu, kahramanlarına duyduğu hayranlıktı. Mortensen'ın Jackson'ın çerçevesindeki tasviri Aragorn karakterine yeni yönler getiriyor. Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği izlemeden 2. serisini izleyin anlaması zor olur. Mortensen'in Aragorn'u, fiziksel el becerisiyle gitmek için duygusal olarak alçakgönüllüdür, hassas, görünüşte empatik, daha sıcak ve daha temelde insan, ve yine de varlık ve karizmada süper-insandır. "Kesin" kelimesi yeterince güçlü değildir.

Eğer Jackson'ın destanını şüphecilikle hala görüyorsanız, sizi önyargılarınızı ve önyargılarınızı ortaya koymanızı emrediyorum, ama en önemlisi kitapları indirdi ... Bu, orta dünyayı görmenin güzel bir yolu, onu geçmeyin - Kitaplar Nihai fantezi destanı - kafanda çizdiğiniz resimler hayal edebileceğiniz her şeyden daha iyidir, ama Yüzüklerin Efendisi "İki Kule" bu epik hikayenin harika bir filmdir. The Lord of the Rings: The Two Towers'ın açılış sahnesi, filmin son saatinde sadece eşleştirilebilecek (ve fazlasıyla aşılmış) olmak üzere olağanüstü, ama çok kısa bir aksiyon, sinematografi ve özel efektler sunuyor. İki Kule'nin üçüncü saatinin çarpıcı olayları, kuşkusuz filmin merkezinde yer alırken, ilk iki saat, hikaye gelişimi olarak iyi bir şekilde hizmet verirken, çoğunlukla Helm'in Deep'in savaşını betimleyen son saat için bir beklenti yaratırlar. Her şeyden çok, ilk iki saat hasta kitlesine sadece alay ediyor ve işkence ediyor. İlk dakika ile son saat arasında böyle bir uçurumun olması bir utanç vericidir, ancak filmin ilk iki saati hakkında ne düşündüğünüze rağmen, son saatin beklemeye tamamen değeceğini süre.

Belirtildiği gibi, Helm's Deep'in savaşına giden yol, herhangi bir izleyicinin nefes kesen sahnelerin filmin sonuna doğru beklediğinin farkında olması için çok uzun ve acı verici olabilir. Belki de İki Kule'nin en büyük hatası kendi başarılarındadır; Filmin ilk üçte ikisi iyi çekildi, iyi ayarlandı ve hikayeyi zorunlu ve yeterli bir şekilde ilerletti, ancak muhteşem son saat ile karşılaştırıldığında ilk iki saat, hiç kuşkusuz ve önemsiz göründü. Bununla birlikte, adil olmak gerekirse, Helm'in Deep'in savaşına uygun şekilde yol açabilecek iki saatlik bir film yapmak imkansız. Bu tür sahnelerin, Peter Jackson'ın altı saat (şimdiye kadar) bitmiş film yaratmak için ne kadar zaman harcadığını anlamak zor. Helm'in Deep'in savaşı sadece gerçek dışıdır; o'

Vardığı gibi, İki Kule, Yüzük Kardeşliği'nin sona ermesiyle başlar. Filmin çoğunluğu dört ayrı grup ve onların hikâyelerini takip ediyor: Frodo ve Sam; Aragorn ve Legolas, Merry ve Pippin ve Saruman ve ordusu. Performanslar, ilk filmin standartlarına kadar iyi bir performans sergiliyor ve Viggo Mortensen'den Aragorn rolündeki, özellikle The Two Towers'taki rolü önemli ölçüde daha büyük olan performansıyla dikkat çekiyor. Aragorn, bir kimsenin kökü için bir susuzluğu tatmin eder, Birliktelik'te kısmen soyulan bir susuzluk. Aragorn için Frodo için olduğundan daha kolaydır; Aragorn'un önde gelen bir erkeğin, bir askerin ve bir kahramanın daha birçok niteliği vardır. Çoğunlukla akademisyen seçmenlerle dolu olan seyirci, Aragorn'un kahramanlarını alkışladı. Gollum ayrıca çok sevilen büyük bir rolde parlıyor, Son derece gerçekçi bir bilgisayar animasyonu ve Andy Serkis'ten animasyonun modellendiği güzel bir performans. Yüzüklerin Efendisi Serisi harika bir film serisidir. Hepsini izleyin. Kardeşlikte Gollum'u filmin pek çok harika özelliklerinden biri olarak değerlendirmek uygun oldu. Bununla birlikte, burada daha çok önde gelen bir karakter ve bir 'yıldız', ve ikna edici çift kişilik, bıçaklama sesi ve iyi koreografiye sahip vücut hareketleri onu sürekli olarak göz alıcı kılıyor ve neredeyse her sahnenin odak noktasını oluşturuyor. belirir.

Yüzük Kardeşliği olduğu gibi, İki Kule görsel bir zevktir. Kardeşlik görmüş olanların şüphesiz Yeni Zelanda manzaralarının güzelliğine aşinadırlar. Sinematografi yine filmin en iyi yönlerinden biridir. Alanlar boyunca orduları ve orduları takip eden dalgalanan kamera hareketleri, bu Matrix sonrası dönemde son derece tatmin edici. Helm'in Deep'in savaşında yükselen düşman yüklü merdivenlerin çekimleri de aynı anda korkunç ve ürkütücü bir şekilde muhteşem. Görsel efektler ilk filmdekilerden uygun bir sıçrama yapar. Fellowship'deki görsel efektler olağanüstü olsa da, Helm's Deep'in savaşı, Matrix'in “Bullet Time” ı dalgalanan dalgalarından beri CGI'nın en iyi uygulamasını sağlar. Helm'in savaşı Derin özellikler, oyunculuk, stunt ve bilgisayar animasyonlarının kesinlikle büyüleyici ve kusursuz entegrasyonudur. The Lord of the Rings: The Two Towers izle Her ork kendi hareketleri ve görsel özellikleri ile kendi kişiliğine sahip gibi görünüyor. Orduların kitleleri, binlerce özdeş klon askerinin canlandırılmasından çok daha zor olduğunu hayal ettiğim strateji ve gerçek karakterle savaşır. Görsel departmandaki tek sorun, Treebeard'ın Gimli görünümü. Gimli'nin görsel özellikleri, filmin geri kalanı tarafından belirlenen standartlarla tutarsız, biraz çocuksu ve yavan değil görünüyor. Ama yine de, Helm'in Deep'in savaşıyla mukayese eden hiçbir şey yoktur. George Lucas ve Wachowski kardeşler kesinlikle The Two Towers'ın son saatinin büyüklüğüne ve ihtişamına yaklaşan hiçbir şey yaratmamışlardı, ve yakında yapacaklarını sanmıyorum.

Yüzüğün Kardeşliği'nde, Howard Shore'ın skoruyla ilgili bir kaç küçük problemim vardı. Muhteşem olduğunu düşündüm ve çok çok unutulmaz temalar kurmuşken, duygusal sahneleri (Shire, Gandalf'ın geçişi) düzgün bir şekilde ele aldığını düşünmüyorum. James Horner'ın Titanic'ten gelen duyguları andıran melodramın biraz fazla olduğunu sanmıştım. Ancak, İki Kule'nin Howard Shore'un en iyi şekilde başardığı skor türünü gerektirdiğine inanıyorum: Se7en ve Kuzuların Sessizliğinde gösterildiği gibi, karanlık, sürekli ve huzursuz. Kardeşlikteki aksiyon sahnelerinin çoğunda kullanılan tema (düşük pirinç, aralarında bir dinlenme ile tekrarlanan altı not), İki Kule'de daha uygun bir şekilde mevcut. Yepyeni bir tema da Orta Dünya'da tanınmış bir krallık olan Rohan'ın temasıyla ortaya çıkıyor. Rohan' Filmin teması, filmdeki diğer melodilerden daha sık oynanır ve unutulmaz ve kahramanlık sahnelerinin çoğunu büyük bir etki ile vurgular. Howard Shore inkar edilemez bir “A-list” bestecisi olarak yeteneklerini sergiliyor ve bu yılki The New Towers ve New York Çeteleri için olası bir çift Oscar adaylığı ile, “A-list” in en tepesine çıkabiliyordu. talep açısından John Williams ve Hans Zimmer’in hemen yanında.

Eğer resmin kendisi değilse, Helm'in Deep'in savaşını tanımanın ve ödüllendirmenin bir yolu olmalı. Savaş dizisi sadece en yüksek haliyle başarılı film yapımını temsil ediyor. Savaşın koreografisi, görsel efektler, pacing, oyunculuk, sinematografi ve müzik, hepsi birlikte mükemmel bir film yapımcılığını gerçekleştirmek için mükemmeli olarak çalışarak, eğlenceli ve eğlenceli bir film olabilir. Bu sebepten dolayı, hiç kimse, Burslu bir hayranın olsun ya da olmasın, İki Kule'yi kaçırmamalı.
Seçenek 1 Rapid, türkçe dublaj, 1080p Seçenek 2 Open, türkçe dublaj, 1080p Fragman


Bize destek olmak için izlediğiniz bu filmi sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Film izlerken videonun hemen üstünde bulunan paylaş butonuyla ister twiitter hesabınızda ister facebook hesabınızda paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. İzlediğiniz filme olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum yaparak açıklayabilir ve böylelikle ''film acaba nasılmış'' diye düşünen insanlara ön bilgide bulunabilirsiniz. Bir önceki eklediğimiz filme göz atabilirsiniz. FullHdFilmizlei.com iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Lord of the Rings: The Two Towers

  Yayın Tarihi:

  18 Aralık 2002

  Senaryo:

  J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair, Peter Jackson

  Ödüller:

  2 Oscar Kazandı. Diğer 118 ödül & 137 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Yüzüklerin Efendisi İki Kule 2002 izle