Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü – The Lord of the Rings: The Return of the King 2003 izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.9 IMDB Puanı 15 Görüntülenme

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü – The Lord of the Rings: The Return of the King 2003 izle

Açıkçası, Yüzüklerin Efendisi üçlüsünün aslında dev bir film olduğu gerçeğinin farkındayım, ama parçalarda serbest bırakıldığı için, onları böyle yargıladım. Kralın Dönüşü son bölümdür ve destansı yolculuğun doruk noktası ve çözümü olduğundan, önceki taksitlerden biraz daha fazla yoğunluk ve ivedilik vardır.

Bu noktada herkes, tüm karakterleri tanımak ve sevmeye başladı ve kazıklar aşırı derecede yükseldi. Krallıklar dizlerinin üstünde ve günü kurtarabilecek iki karakter daha zayıf ve zayıf oluyor. Bu bölümde gerginlik çok fazlaydı ve dürüstçe söyleyeyim ki 3'ümden burası beni koltuğumun kenarında tutan tek kişiydi. Çok unutulmaz sahneler (dev örümcek ile birlikte dahil olmak üzere benim favorilerimden biri) vardı, bu geleneği yıllarca kalmak emin olduğu klasik yaptı.

Bu, dizinin en uzun olanıdır, çoğunlukla bir süre sürecek gibi görünen sonlanma nedeniyle. Bu iyi bir son oldu ve Frodo'nun neden yaptığını anlayabiliyorum. O ve biz izleyiciler, inanılmaz bir çileden geçtiler ve sanırım o 20 dakikalık gönüllüe ihtiyacımız vardı. Savaş bittiğinde ve kutlamalar sona erdiğinde, üzücü bir boşluk hissedilir. 3 yıldan fazla süren filmler, tabii ki uzun süreli kesintiler oldu, ama bundan sonra her şey bitti. Peter Jackson bize hem uygun hem de takdire değer bir son verdi.

Bazı inanılmaz filmler vardı ve bence bu özellikle en iyisi. Bütün olarak, Yüzüklerin Efendisi bir fenomendir. Mutlak bir fenomen. Sadece filmlerden çok daha fazlası. Evrensel bir çekiciliğe sahipler ve milyonların kalplerine ve hayal güçlerine dokundular. Onlardan biriyim.

Kusura bakmayın ve bu filmin kıçını öpüyorsam özür dilerim, ama gerçekten hayranım. Benim kişisel favorilerim arasında olmayabilir ama genellikle bu yüzyılın film olayı gibi görünüyor. Yüzüklerin başka bir efendisi filmi asla olmayacak ve bu biraz iç karartıcı. Filmin “İki Kule” nin kaldığı yerden başladığı söyleniyor, çünkü film Helm'ın Deep'in duvarlarından çok uzaklara gidiyor. “Kralın Dönüşü”, Smeagol (Andy Serkis) 'in bir güç yüzüğünü ve yarattığı Gollum'a olan bozulmasının bir kökenini elde etmek için bir geri dönüş ile açılır. Bu açılış, “İki Kule” nin destansı savaşlarında bir şekilde kaybedilen bir vurguyı tekrarlıyor; İlk taksit, “Yüzük Kardeşliği”, halkanın önemi ve etkisi konusunda büyük bir açıklama yaptı ve “Kralın Dönüşü” nde, büyük zamanın parasını ödüyoruz.

İsengard orduları, Rohan kralı Theoden (Bernard Hill) ve elfler arasındaki bir bağlılıktan dolayı yenilgiye uğratıldıktan sonra, orta dünyaya yönelik ana tehdit, şimdi karanlık Lord Sauron tarafından kontrol edilen Mordor krallığında yoğunlaşıyor. Sauron gözünü, son özgür krallık krallığı Gondor'a doğru çevirdi ve sihirbaz Gandalf (Ian McKellan), Aragorn (Viggo Mortenson), mirasçı iken, Gondor'un Gondoru Müdürü Denethor'u (John Noble) uyarmalıdır. Gondor'un tahtına ve Theoden Mordor ordularına karşı yardım etmek için erkekleri topladı. Karanlık lord Sauron'un, tüm orta dünyayı fethetmek için tek bir iktidar halkasını yeniden kazanması gerekiyor ve iki hobisi, yüzük taşıyıcısı Frodo (Elijah Wood) ve Sam (Sean Astin), Gollum'un yönettiği yolculuğuna devam etmeli. Doom Dağı, yüzüğün yok edilebildiği tek yer. Bütün bunları aldın mı? Eğer değilse, bu filmi takip etmeyi beklemeden önce `Yüzüklerin Efendisi'ni kemirmeniz gerekir.

Her üç destan eşzamanlı olarak filme alındığından, her biri daha büyük bir resmin parçası olmak hissine sahiptir - bunun dışında. “Kralın Dönüşü” çok büyük, bir dizi destansı filmin en destansı. Şimdi bu yönetmen Peter Jackson, ilk iki film boyunca karakterleri ve çizgileri mükemmel bir şekilde oluşturdu, kullanmasını sağladı.

Bu filmde tüm karakterlerin en iyi anları var. Muzaffer hobbitler, Merry (Dominic Monaghan) ve Pippin (Billy Boyd) çifti, artık iki kuleden kalma ağaç süsleri değil, bölünmüşler ve karakterlerini tamamen yeni yönlere taşıyorlar. Viggo Mortenson'un eşsiz bir onur duygusuyla oynadığı Aragorn, tüm erkeklerin gelecekteki kralı olarak kaderiyle tanışmak üzeredir. Andy Serkis Gollum'un uzmanlık tasvirini sürdürürken (Serkis sadece Gollum'un sesini değil, aynı zamanda Bilgisayarla oluşturulan karakterin sahnelerini oyuncuları ile harekete geçirerek üretim sırasında).

Ancak, filmin gerçek oyunculu zaferi, Elijah Wood olarak Frodo Baggins'tir. Birçoğunun çekemeyeceği inanılmaz bir yetenekle yolsuzluğa doğru inmeye devam ediyor. Wood'un performansı film için çok önemlidir, çünkü zil sesinin bozulma gücünü belirler, mutlak olarak söylemeye gerek yoktur.

İlk iki film Jackson'ı inanılmaz bir vizyoner olarak kurdu ve kendi Yeni Zelanda'sından geniş manzaralar çekti. “Kralın Dönüşü” ile Jackson gerçekten gösteriş yapma şansını yakaladı. Eller aşağı, üçlemenin en güzel görselleri ile Jackson, “Kralın Dönüşü” ni gözler için muhteşem bir şölen haline getirirken, asla McG seviyesinde aşırıya kaçmaya başlar. Jackson, karakterlerine çok topraklanmış, etkilerin hikayeyi anlatmasına izin vermez, sadece harika diyaloğa ve karakterlere yardımcı olur. Bu büyüklükteki bir film etkinliğini sona erdirmeye layık olan yeterli eylem ve karakter gelişimi ile "Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği" ve "Yüzüklerin Efendisi İki Kule" nin bir karışımı olarak "Dönüş" ü düşünün.

Alt çizgi, filmlerin hayranları hayal kırıklığına uğramayacak. Hardcore Tolkien sevgilileri, Jackson ve diğer yazarlar tarafından yapılan arsa değişiklikleri ve yorumlarıyla üzülüyor olabilir, ancak filmlerin tamamen farklı bir ortam olmasıyla romanların tamamen doğru bir şekilde uyarlanmasını beklemek gerçekçi değildir. Değişikliklere rağmen, Jackson ekrana getirdiği en iyi film yapımcılığını eklerken, orijinal metinden gelen ana temalara ve fikirlere sürekli olarak sadık kalıyor. `Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Türkçe Dublaj izle 'şimdiye kadar yapılmış en ince ayarlı ve sinematik olarak mükemmel filmlerden biridir. Üçlemenin sadece en iyisi değil, aynı zamanda destansı film yapımında da başarılı bir başarı.
Seçenek 1 Rapid, türkçe dublaj, 1080p Seçenek 2 Open, türkçe dublaj, 1080p Fragman


Bize destek olmak için izlediğiniz bu filmi sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Film izlerken videonun hemen üstünde bulunan paylaş butonuyla ister twiitter hesabınızda ister facebook hesabınızda paylaşabilir ve bize destek olabilirsiniz. İzlediğiniz filme olumlu yada olumsuz görüşlerinizi yorum yaparak açıklayabilir ve böylelikle ''film acaba nasılmış'' diye düşünen insanlara ön bilgide bulunabilirsiniz. Bir önceki eklediğimiz filme göz atabilirsiniz. FullHdFilmizlei.com iyi seyirler diler.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Lord of the Rings: The Return of the King

  Yayın Tarihi:

  17 Aralık 2003

  Senaryo:

  J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson

  Ödüller:

  11 Oscar Kazandı. Diğer 197 ödül & 122 adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  
  Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü – The Lord of the Rings: The Return of the King 2003 izle